Mike Novogratz, Bitcoin Fiyatını Değerlendirdi: 4-6 Hafta Kadar Konsolidasyon Görebilir

Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, CNBC’nin “Squawk Box” programına verdiği son röportaja göre, en büyük kripto para birimi olan Bitcoin’in 40.000 dolar seviyesinde tutunmasını ve ardından bir konsolidasyon dönemine girmesini bekliyor:

“Bence bu düşüşten sonra 4-6 hafta kadar bir konsolidasyon sürecine gireceğiz. 40 ilâ 50 bin dolar arası beklediğim fiyat gidişatı.”

Novogratz’a göre, daha fazla kurum Bitcoin piyasasına giriyor ve artık kendisinin hakkında çığlık atan “yalnız Wall Street adamı” olmadığını ekledi. Novogratz daha önce yaptığı bir açıklamada, tüm net değerinin yaklaşık yüzde 85’ini kripto olarak aldığını açıklamıştı.

Novogratz ayrıca son düşüşe sebep olduğu düşülen Elon Musk hakkında da konuştu:

“Elon Musk’ın madencilikle ilgili açıklamaları sadece Bitcoin özelinde değildi. genel bir bakış açısıydı ama dışarıdan öyle anlaşıldı. Altın piyasasından Youtube’a kadar elektrikle ilgili olan her şey dahildi. Elon’ın temiz enerji işlerinin olduğunu da bilmemiz gerekir.”

Son olarak CoinMarketCap verilerine göre, Bitcoin’in hakimiyeti şu anda yaklaşık 3 yılın en düşük seviyesi olan yüzde 39.3’te yer alıyor. Bitcoin, Elon Musk fiyaskosunun ardından güç kazanmakta zorlanırken, Polygon (MATIC) Synthetix (SNX) gibi çok sayıda altcoin mükemmel kazançlar kaydediyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : U Today


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.