MicroStrategy, Bitcoin ile Gerçek İşinden Daha Fazla Kazandı!

0

Bitcoin fiyatı, son zamanlar sürekli artış ivmesinde olan bir yükseliş yaşadı. MicroStrategy’nin, ağustos ve eylül aylarında yaptığı 425 dolarlık yatırım, artan fiyatlar ile yatırımın karşılığını veriyor.

Kripto araştırmacısı olan Kevin Rooke tarafından Twitter’da birkaç veri paylaşıldı. Verilere göre; MicroStrategy’nin normal işlerinden iki ay sonrasında 38.250 bitcoin haznesinden 100 milyon dolar yarar sağladı. Deneyimlerimizle analiz ettiğimiz zaman; MicroStrategy son üç buçuk yolda ticari alanda yaptığı faaliyetlerden 78 milyon dolar kazanç sağladı.

Ağustos ayında ise ABD merkezli ticari istihbarat firması olan MicroStrategy; sermayesinin değerini dolara karşı korumak amaçlı fazla parasından 250 milyon doları Bitcoin’e yatırdı. Şirket, eylül ayında 175 dolarlık ek Bitcoin satın aldı. Ardından ise toplam BTC varlıklarını 425 milyon dolara yükseltti.

Ufak bir not: MicroStrategy’nin gerçek işi kripto para birimi değildir. Hatta uzaktan yakından bir alakası olmamaktadır. Buna rağmen MicroStrategy, Bitcoin’i birincil hazine rezerv varlığı olarak kabul etmektedir. Temeline indiğimizde ise enflasyona karşı bir koruma sağlanma amacı olduğunu görebiliyoruz.

MicroStrategy’in Bitcoin satın alması, firmanın CEO’su olan Michael Saylor tarafından ‘’ MicroStrategy’nin sanal teknolojileri benimsemesinin bir örneği’’ olarak tanımlandı.
Son olarak MicroStrategy, Bitcoin’e büyük ölçüde maruz kalıyor. Fakat şirketin hisselerine sahip olmak, yatırımcılara kripto para birimine dolaylı yoldan maruz kalmasını sağlamaz. Çoğu kişinin umduğu bir durum, borsa yatırım fonu yani ETF içi bir boşluktur.

Milyar Dolarlık Holdinglerden Adım!

MicroStrategy, attığı bu cesur adımdan sonra, merak eden kişilerin bunu diğer şirketlere bitcoin yatırımıyla ilerlemek amacıyla güven vereceğine inanıyordu. Şu zamana kadar ise Square, Mode Global Holding ve Stone Ridge içinde bulunmak üzere, nakit varlıklarının bir kısmını Bitcoin’e dönüştürdüler.

‘’Bitcointreasuries.org’’ den alınan bilgilere göre; kamu şirketleri şu an 786.059 BTC tutuyor. Bu değer cari fiyatlarla 10,8 milyar dolara denk geliyor. Daha kripto para birimlerine büyük ölçekli bir geçiş yaşanmasa dahi MicroStrategy’nin yaşadığı bu kazançlar sayesinde birçok şirket cesaret kazanabilir.
Son olarak ise, bir yıl önce hiç kimse yüksek profilli şirketlerin Bitcoin’e bahis oynayacağını düşünmüyordu. Bu durum kripto para birimi için bir dönüm noktası niteliğinde olabilir.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın