Mevcut Bitcoin Rallisi Neden 2017’dekinden Daha Güçlü? Tyler Winklevoss Açıkladı!

Bitcoin milyarderlerinden biri olan Tyler Winklevoss, CNBC’e verdiği yakın zamandaki röportajında, Bitcoin ile ilgili açıklamalarda bulundu ve Bitcoin’i 30 Kasım’da tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkaran nedene değindi. Önde gelen kripto para borsası Gemini’nin kurucuları Winklevoss son kripto ralli sürücülerinin üç yıl öncesine göre çok daha güçlü olduğuna inanıyor.

Tyler Winklevoss, mevcut BTC büyük rallisinin 2017’deki ralliden farklı olduğuna inanıyor çünkü sessizce Bitcoin satın alan finans kurumları, sofistike yatırımcılar “odadaki en zeki insanlar” tarafından yönlendiriliyor.

“Bu en sofistike ve zengin kesim, sessizce Bitcoin satın alıyor. Bu bir FOMO meselesi değil, bu yüzden 2017’den çok farklı. Bu isimler, şirketler, yatırımcılar o dönem Bitcoin sektöründe değillerdi.”

Şu anda, Michael Saylor’un öncülüğünü yaptığı MicroStrategy, BTC’ye daha da büyük bir yatırım yapmak ve nakit rezervleri için bir enflasyon koruması olarak 400 milyon dolar daha BTC almayı planlıyor. Perşembe günü, Massachusetts Life Insurance şirketinin 235 milyar dolarlık yatırım hesabından Bitcoin’e 100 milyon dolar ayırdığı bildirildi. Winklevoss bu konuyla ilgili şunları söyledi:

“Square ve MicroStartegy gibi halka açık şirketler, hazine rezervlerini Bitcoin’e aktarıyor. Çünkü yaklaşmakta olan para basımı ve teşvik politikaları ile enflasyon için endişeleniyorlar.”

Bunların yanında Grayscale Investments Bitcoin, ETH ve diğer kripto varlıklarını satın almaya devam ediyor. Barry Silbert tarafından yönetilen şirketin 9 Aralık itibarıyla 12.1 milyar dolarlık kripto para birimi bulunuyor. Geçen gün Grayscale, kripto varlıklarına 1.276 Bitcoin ve 100.000’den fazla ETH ekledi.

Son olarak Bitcoin 30 Kasım’da 19.900 dolar alanında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştıktan sonra, birçok uzmanın sağlıklı bulduğu bir düzeltmeye başlamış gibi görünüyor. Yazının kaleme alındığı sırada 17.791 dolar’dan işlem görüyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.