Çöküşü Bilen Analist Paylaştı: Meteorik Ralliye Hazır Olun!

Mayıs 2021 çöküşünü doğru tahmin etmen analist, Bitcoin için meteorik bir yükseliş tahmini yaptı. İşte detaylar.

Dave the Wave takma adıyla tanınan analist, Twitter hesabında ‘logaritmik büyüme eğrisi (LGC)’ grafiği paylaştı. Analist, LGC modeline göre Bitcoin fiyatının Aralık 2027’ye kadar 350.000 dolar olacağını tahmin etti.

Dave the Wave analist

Dave the Wave LGC modeli yorumunu paylaştı. Analist, modelin değişen makroekonomik koşullarda Bitcoin‘in uzun vadeli yükseliş trendini takip etmek üzere tasarlandığını düşünüyor.

Kripto stratejisti ayrıca LGC modelinin yatırımcı duyarlılığındaki dalgalanmalara rağmen ayakta kaldığının altını çizdi.

Bitcoin fiyat tahmini

Modelin en yüksek aralığı 2018’den bu yana tarihi direnç görevi gördü. Grafik ayrıca BTC’deki sert düşüş eğilimine rağmen modelin alt sınırının şu anda destek görevi gördüğünü gösteriyor.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere analiste göre LGC’nin Bitcoin fiyatının modelin üst veya alt sınırına yakın işlem gördüğü dönemlerde yatırımcı beklentilerini piyasalarla daha uyumlu tutabileceğini belirtti.

“Tepedeyken ‘yukarı yukarı yukarı’, dipteyken ‘aşağı aşağı’ demek kolay. Zirvede ya da zirveye yakın bir yerde aşağı, dipte ya da dibe yakın bir yerde yukarı demek o kadar kolay değildir. LGC bunu düzeltiyor.”

Bitcoin LGC modeli fiyat haraketi

Bu yazının yazıldığı sırada. Bitcoin 17.000 dolardan işlem görüyor ve LGC modelinin destek seviyesinin biraz üzerinde seyrediyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : The Daily Hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.