Metaverse Coin Fiyatı Bu Gelişmeler Sonrası Uçtu!

  • Blok zinciri oyunlarının “Animeye Geçişi” olarak adlandırılan Chromia tabanlı bir oyna-kazan oyunu olan metaverse coin projesi, bugünün en iyi performans gösteren metaverse kripto para birimlerinden biri oldu.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, Kullanıcıların sanal adalara sahip olmalarını, heyecan verici öğeler inşa etmelerini ve toplamalarını sağlayan ve milyonlarca oyuncuya kripto para birimlerini tanıtan sağlam bir ekosistem sağlamak için NFT’ler gibi en yeni blok zinciri teknolojisini birleştiren çok oyunculu bir inşa etme oyunu olan My Neighbor Alice (ALICE), yeni bir gelişme sonrası fiyatında kayda değer bir yükseliş yaşadı.

My Neighbor Alice (ALICE) fiyatı bugün %25 arttı

My Neighbor Alice ekosisteminin yerel token’ı olan ALICE, oyun içi öğeler satın almak, staking ödülleri kazanmak ve ekosistemin merkezi olmayan özerk organizasyonunu (DAO) yönetmek dahil olmak üzere çeşitli işlevlere hizmet eder. ERC-20, BEP-20 ve Solana sürümlerini içeren ALICE token, gün içerisinde yüzde 25’lik bir yükseliş yaşayarak 2,97 dolar seviyesine kadar ulaştı.

ALICE’de yaşanan bu son fiyat artışının nedenlerinden ilkinin, ekibin dün yaptıkları bir açıklamada projenin yaklaşan arazi satışının 1 Ağustos’ta gerçekleşeceğini duyurması olduğu düşünülüyor.

Resmi My Neighbor Alice hesabından yayınlanan bir medium gönderisinde, ücretsiz arsa alabilme şansına dikkat çeken ekip duyuruyu şu şekilde gerçekleştirdi:

“Arsa satışımız 1 Ağustos 2022 Pazartesi günü başlayacak ve 15 gün sürecektir. Bu arsa satışında ayrıca ÜCRETSİZ arsa alma şansına da sahip olacaksınız!”

Alice metaverse

Arazi satışı duyurusu, My Neighbor Alice’in, kullanıcıların arazileri eşler arası bazda listelemelerine ve takas etmelerine olanak tanıyan pazar yerini yayınlamasından bir gün sonra geldi. Kullanıcılar MetaMask gibi bir Web3 cüzdanı üzerinden bağlanarak ve Binance Smart Chain ağına geçerek piyasayı kontrol edebilirler.

My Neighbor Alice’te pazar yeri sürümü açıkça sanal gayrimenkul ticareti için tasarlanmış olsa da, platform oyunun ekonomisine de uzun vadeli bir yapı taşı sağlaması ve yeni özellikler ve seçeneklerle gelişmeye devam etmesi bekleniyor.

Arazi satışı ile ilgili olarak, satış sırasında kullanıcıların talep edebileceği toplam 1000 adet arsa mevcut olacak. 975 adet arazi, 1 Ağustos’ta başlayıp 15 Ağustos’ta sona eren beş dalga halinde, her satış üç ila dört gün arayla yapılacak şekilde açık artırmaya çıkarılacak.

Buna ek olarak, her ardışık dalgada beş adet olmak üzere 25 parsel ücretsiz olarak dağıtılacak ve kullanıcılar, teklif vererek ücretsiz arazi piyangosuna girebilecekler. Yatırımcılar bir arazi satışı sırasında açık artırmayı kazanamasalar bile, otomatik olarak piyangoya girebilirler ve yine de bir arazi parçası alma şansına sahip olurlar.

Pazar yerinin açılması ve yakında gerçekleşecek arazi satışının duyurulması, ALICE’ın fiyatını son 24 saatte yüzde 25’ten fazla artırdı. Ayrıca, kripto para biriminin 24 saatlik işlem hacmi de yüzde 461’in üzerinde artarak şu anda 224 milyon dolar seviyesinde bulunuyor ve tırmanıyor.

86 milyon dolarlık bir piyasa değerine sahip olan ALICE, projenin faydası ve geçmişi göz önüne alındığında hala nispeten olması gerekenden düşük bir fiyatla değerlendirildiği görülüyor. Bu yüzden Temmuz 2022 ve sonrasında ALICE’i yakından takip etmekte fayda var.

My Neighbor Alice (ALICE) Nedir?

2022 baharında piyasaya sürülen My Neighbor Alice (ALICE), Metaverse ve NFT tabanlı uygulamalar için sıfırdan inşa edilmiş nispeten yeni bir blok zinciri olan Chromia ağı üzerine kurulmuş, kripto uzaydaki en yüksek puanlı blok zinciri oyunlarından biridir. Chromia’nın altyapısı, geliştiricilerin dApp’leri Solidity gibi geleneksel geliştirme platformlarından çok daha hızlı dağıtmasına olanak tanır.

My Neighbor Alice

My Neighbor Alice, popüler oyna-kazan modelini oyununa dahil ederek, kullanıcıların binaları ve kaynakları birleştirerek adalarından para kazanmalarına olanak tanıyan bir oyundur. Oyuncuların token’ları stake ederek sanal adalarına yatırım yaptığı, non-fungible token içeren ve oyuncuların kripto varlıkları şeklinde pasif gelir elde edebildikleri bir platformdur.

Oyuncular daha sonra adalarını yükseltip genişletebilir ve yeni koleksiyonlar bulmak için keşfe çıkabilirler. ALICE, oyunun yerel para birimidir.

Milyonlarca oyuncuyu blok zinciri ile tanıştıran çok oyunculu bir builder oyunu olan My Neighbor Alice’de oyuncular kendi sanal adalarını inşa edebilir, komşularla etkileşime girebilir, etkinlikler gerçekleştirebilir ve ödüller kazanabilir. Herkes bir parça arazi satın alarak çiftçilik, balıkçılık, böcek avcılığı ve arıcılık gibi çeşitli faaliyetlerde bulunarak neşeli ve parlak temalı My Neighbor Alice dünyasının bir parçası olabilir.

ALICE değeri birkaç hafta içinde artabilir

My Neighbor Alice hala geliştirme aşamasında olmasına rağmen, metaverse coin’in şu anki 86 milyon dolarlık piyasa değeri, onu göz önünde bulundurulması gereken hakettiği gereken ilgiyi görmeyen ve olması gerekenden daha düşük fiyatlandırılan bir proje haline getiriyor. Özellikle kripto piyasası sağlıklı kalmayı başarırsa, ALICE, pazar yerinin açılması ve yaklaşan arazi satışı sayesinde önümüzdeki birkaç hafta içinde önemli bir fiyat artışı gösterebilir.

Kullanıcıların oyunda ödül olarak alabilecekleri, platformdaki birincil hizmet token’ı olan ALICE’ı Bithumb, FTX, Gate.io, Uniswap, Coinbase Exchange, Kraken, KuCoin, Binance vb. gibi platformlarda bulabilirsiniz.

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz

Kaynak : thevrsoldier


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.