Metaverse Coin Balina Saldırısına Uğradı: Potansiyel Kâr Beklentisi

  • Popüler bir metaverse coin, tüm zamanların en yüksek seviyelerinden yüzde 90’lık bir fiyat düşüşü ile işlem görmesine rağmen en büyük ETH balinaları tarafından büyük ilgi gördü. En iyi 100 ETH balinasının büyük kârlar umuduyla aktif olarak Axie Infinity satın aldığı düşünülüyor.

Balina izleme platformu WhaleStats’ın verilerine göre popüler bir kripto oyunu olan Axie Infinity‘nin yerel kripto para birimi olan AXS token, büyük Ethereum balinaları arasında iyi bir ivme yakaladı ve son 24 saat içerisinde en çok satın alınan ilk 10 kripto varlığı arasına girmeyi başardı. Bu alımlar balina başına ortalama 167 token yani 2646 dolar olarak gerçekleşti.

Büyük ETH sahiplerinin bir anda Axie Infinity üzerine yatırım yapmaya karar vermesi pek karşılaştığımız bir durum değil, bu da bu satın alımların amacının iyi bir potansiyel kâr elde etmek olduğu anlamına geliyor.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere bu fikir, özellikle AXS‘nin 160 dolarlık tarihi zirvelerinden fiyatının yüzde 90’dan fazlasını kaybetmesi gerçeğiyle de bir şekilde örtüşüyor. Kripto piyasasında, bir kripto para biriminin fiyatında gerçekleşen yüzde 75 ila yüzde 90 arasındaki düzeltmeler, bu varlıklarda bir pozisyon kazanmak, yatırım yapmak için iyi zamanlar olarak kabul edilir. Balina hareketlerine göre AXS’nin zamanı gelmiş olabilir.

axie infinity

Grafikten görülebileceği gibi, tüm kripto para piyasasını takip eden AXS kotasyonları, Haziran ayının başındaki ünlü hareketi gerçekleştirdi ve alt sınırı token başına 12,35 dolar olan dar bir fiyat koridorunda kendisini buldu.

Oyun içi arızalar Axie Infinity’nin güvenilirliğini baltalıyor

Balinaların metaverse coin’e olan ilgisi, Axie Infinity’nin kendisinin de iyi durumda olduğu anlamına gelmiyor. Son zamanlarda, birçok oyuncunun aynı anda birden fazla telefon ve hesabı kullanarak oyun içi mekanizmaları suistimal ettiği ortaya çıkınca oyun topluluk tarafından sert eleştirilere maruz kalmıştı.

Bu talihsizliklerin bir sonucu olarak, başka bir oyun içi token olan Smooth Love Potion’ın (SLP) piyasaya sürülmesine neden oldu.

Bunların yanı sıra, çoğu kişi Axie Infinity’nin özellikle e-spor alanında gelecek için hala bir şansı olduğu ve rakip aramasının zamanlamasının hala çok sayıda oyuncuya işaret ettiğine dikkat çektiği için, gelecek için hala bir potansiyele sahip olduğu söyleniyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Utoday


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.