Meta’nın Duyurusu Bu Altcoin Fiyatını Harekete Geçirdi!

Non-fungible token’lar (NFT’ler) için tasarlanmış katman-1 blockchain’i, büyük bir sosyal medya platformuna entegre edildikten sonra yükselişe geçti. İşte altcoin fiyatını harekete geçiren gelişmenin detayları.

Sosyal medya devi Meta, yeni bir duyuruda Flow (FLOW) blockchain’inde oluşturulan NFT’lerin Instagram’ın yeni dijital koleksiyon akışında yayınlanmaya başlayacağını söyledi.

FLOW, akıllı sözleşme platformu Flow‘a güç sağlayan bir kripto para birimidir. Flow blockchain’i; oyun, uygulama ve non-fungible token (NFT) oluşturucular için tasarlanmış bir platformdur. Ayrıca, ünlü CryptoKitties oyununu üreten ekip olan Dapper Labs tarafından geliştirilmiştir. O zamandan beri proje, NBA, Warner Music Group ve Ubisoft dahil olmak üzere bir dizi yüksek profilli iş ortaklığı sağladı.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Meta duyurusu, Flow’un yerel token’ını bir noktada 2.52 dolardan 3.01 dolara kadar çıkardı. Fakat sonrasında bir miktar geri çekilme yaşandı ve altcoin yazının kaleme alındığı sırada, 2.78 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Meta CEO’su Mark Zuckerberg, ilk olarak Mart ayında, fotoğraf ve video merkezli sosyal medya platformu Instagram’ın yakında NFT’leri destekleyeceğini söyledi. Daha sonra Mayıs ayında, Instagram’ın yakında NFT özelliklerini başlatacağını ve daha sonra Meta’nın çatısı altındaki diğer uygulamalarda da benimsemenin başlayacağını söyledi.

Kripto kullanıcıları, Instagram hesaplarına bazı cüzdanı bağlayabilir ve uygulama hem yaratıcısını hem de sahibini otomatik olarak etiketleyerek dijital koleksiyonlarını paylaşabilir. Şu anda, özellik tüm kullanıcılar için ücretsiz.

Bunların yanında Flow’a ek olarak, Ethereum ve Polygon (MATIC) blockchain’leri Instagram tarafından destekleniyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : the daily hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.