Metamask’ta Güvenlik Açığı: “Belirli Cüzdanlar Etkilenebilir!”

0
Metamask'ta Güvenlik Açığı:

MetaMask, yakın zamanda ortaya çıkan ve bazı kullanıcıların cüzdanlarını etkileyen sorun hakkında açıklama yaptı. Yapılan açıklamaya göre söz konusu sorun, toplulukta yapılan spekülasyonlardaki kadar büyük bir güvenlik açığı anlamına gelmiyor. Blok zincir güvenlik firması olarak hizmet veren Halborn şirketine bağlı araştırmacılara göre söz konusu hata yalnızca küçük bir kullanıcını kesimini etkiliyor. Bu sorunun ise yalnızca MetaMask ile sınırlı olmadığı, tarayıcı bazlı tüm cüzdanlarda görüldüğü belirtildi.

Daha da önemlisi, ‘Gizli Kurtarma Anahtarını’ çıkarmayı mümkün kılan güvenlik açığının sonunda çözüleceği de belirtildi. MetaMask ekibi sorunun tam olarak ne zaman çözüleceğini konusunda belirli bir zaman çizelgesi vermedi. Hatanın mobil uygulamayı etkilemediği de gelen bilgiler arasında.

MetaMask Güvenlik Açığı Çok Az Kişiyi Etkiliyor

Koinfinans.com olarak belirttiğimiz üzere, araştırmacılara göre oldukça nadir görülen bu vakalara neden olan Metamask güvenlik tehdidinin MetaMask eklentisinin 10.11.3 ve sonraki sürümlerinde düzeltilmiş durumda. MetaMask üzerinde çalışan bir geliştirici olan Dan Finlay, hatanın diğer tarayıcı/uzantı cüzdanlarının yanı sıra MetaMask Uzantısı kullanıcılarının küçük bir bölümünü etkilediğini söyledi.

Bireysel cüzdanlar için bu koşulların geçerli olması durumunda kullanıcıların risk altında olabileceğini açıklandı:

  • Kullanıcının sabit diski şifrelenmemişse ve kullanıcı Gizli Kurtarma Anahtarı farklı bir cihazdaki bir uzantıya (aynı cüzdan uygulaması) aktardıysa.
  • Kullanıcının aynı anda Ekranda Cümleyi görüntülemek için ‘Gizli Kurtarma İfadesini Göster’ onay kutusunu kullandıydıysa.

Bilgisayarlarının güvenli olmadığını düşünen kullanıcılar için de bir önerileri var. Diğer insanlara karşı fiziksel olarak güvenli olmayan bu bilgisayarlarda, sistemde tam disk şifrelemesi etkinleştirilmelidir.

Geçen ay MetaMask, Web 3.0 geliştiricileri için dApps.1 ile kolay ödeme erişimi sağlamak için Coinbase Pay’i platformuna entegre ettiğini duyurmuştu.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın