Haberler Koinler Manşet

Merkez Bankasından Kripto Para Hamlesi

single-image

Merkez Bankasından Yerli Kripto Para

Dünyada bir çok örneği bulunan kripto paralara bir yenisi daha ekleniyor. Cumhurbaşkanlığı sisteminin ilk kalkınma planı olan 11. Kalkınma planında bugün yayınlandı. Planda her zamankinden farklı olarak kripto paralara da yer verildi.

Merkez bankasının kontrolünde piyasaya sürülmesi beklenen kripto para, blockchain tabanlı olacak. Kripto paranın bir çok sektörde kullanılacak şekilde tasarlanması planlanıyor. Aynı zamanda dev projelerde kullanılması da bekleniyor.

Türkiye’nin önde gelen kripto para alım-satım platformlarından Bitci.com Kurucusu ve Çağdaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Burak Çağdaş Çağlar, 11 Kalkınma Planı’nda yer alanda yerli dijital para adımının çok önemli olduğunu belirterek “Türkiye’nin blockchain teknolojisinde oyun kurucu ülkelerden biri olması için böyle vizyon belgelerinin çok önemli olduğunu düşünüyorum. Buna paralel olarak, Borsa İstanbul, TÜSİAD, Takas İstanbul, TÜBİTAK, Hazine Müsteşarlığı gibi kamu merkezli çok sayıda kurumun da bu teknolojiyle ilgili detaylı çalışmalar yaptıkları biliniyor” diye konuştu.

Bugünlerde dünyanın en büyük kuruluşları kendi kripto paralarını çıkarmak için uğraşıyor. Bu uğraş gösteriyor ki dünyanın gelecekteki parası kriptolar olacak. Kalkınma planında bu konuya yer verilmesi ülkemiz için çok pozitif bir olay.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!
1 Yorum
  1. Ömer 4 ay önce
    Cevapla

    Tam isabet dünyanın gözü kulağı geleceğin Temel taşları bunlar.👏👏

Bir Yorum Yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacak.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz