Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu(SEC), VanEck’in Bitcoin ETF İşlemini Şimdilik Askıya Aldı

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu(SEC), 27 Şubat 2019’a kadar VanEck’in bitcoin ETF (borsada işlem görme fonu) uygulaması konusunda kararı askıya aldı. Askıya alınmasının sebeplerinden biri olan 2018’in devam eden ayı piyasasının bitmesi büyük ölçüde bekleniyordu.

SEC, 6 Aralık tarihli bir açıklamasında, “Komisyon, önerilen kural değişikliğini kabul edebilmek için yeterli bir zamana sahip olacak şekilde daha uzun bir süre belirlemenin uygun olduğunu düşünmekte.”

VanEck’in dijital varlık stratejisi müdürü olan Gabor Gurbacs, yatırım şirketinin bitcoin ETF uygulamasının SEC tarafından bir köşeye konulduğu ve uzun vadede olumlu bir sonuçla karşılaşacaklarını düşünüyor.

 VanEck “Dikkatli Olumlu” Düşünüyor

Gurbacs, Cheddar’a verdiği röportajda, “Amerika’nın bitcoin ETF işleminin istediği bizim için oldukça kesindir.” Fiyatlandırma, saklama ve değerleme ile ilgili tüm piyasa yapısı engellerini ve gerekesinimlerini karşıladığımızı düşünmekteyiz, bu yüzdende ihtiyatlı bir şekilde olumlu bakmaktayız.

Winklevoss ikizleri, Tyler ve Cameron Haziran 2018’de sunulan bitcoin ETF başvuruları SEC tarafından reddedilmişti. Bu durumla karşı karşıya kalmalarına rağmen, Winklevoss ikizleri, uzun bir süre içerisinde onayın geleceğinden emin gözle beklemektedirler.

Kripto Para Biriminin “Yasal” Olamasını Beklemek

Piyasa kurucuları, Bitcoin ETF’sinin iyi bir fikir olup olmadığı konusunda ikiye bölünmüşlerdir. Şüpheciler arasında, dünyanın en büyük varlık yöneticisi ve ETF sağlayıcısı BlackRock CEO’su Larry Fink’te bulunmaktadır.

CCN’nin haberine göre, BlackRock kripto para birimlerini yavaş yavaş benimsemeye başladı, ancak kripto “yasal” hale gelene kadar borsada işlem gören bir fon olarak başlatmayacağını bildirdi.

Fink, şüpheci davranmasında ki sebeplerinden biri, Kripto para birimlerinde ki paranın nereye gittiğini anlamadıkları sürece, hiçbir Ulusal Devlet tarafından izin verileceğini sanmıyorum.

Kaynak: CCN

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.