Ocak 16, 2024

Meme Coin Sezonu Ne Zaman Başlayacak? Meme Sezonunda Dikkat Çekebilecek Coinler Hangileri?


Son güncellenme : 16.01.2024 - 12:30

Sorumluluk reddi beyanı: Bu, sponsorlu bir içerik ve basın bültenidir. KoinFinans.com, ilgili şirket tarafından sağlanan bu sayfadaki içeriğin doğruluğunu garanti edemez ve bu sayfada yer alan ürün ve hizmetlerle ilgili doğabilecek zararlardan sorumlu tutulamaz. Kripto para yatırımları yüksek riskli yatırımlardır yatırım kayıp riski bulunmaktadır, okuyucular, herhangi bir işlem yapmadan önce kendi detaylı araştırmalarını yapmalıdırlar.

Büyük getiriler vadeden meme coinleri kim duymadı ki? Meme coinler kripto topluluğunu her zaman heyecanlandırmayı başardı. Sosyal medyadaki popülaritesi ve büyük hayran kitlesi ile  son aylarda ve yıllarda zirvelere çıkan kripto tokenler arasında yer alıyor. Yatırımcılar arasında, yıl sonuna kadar hangi coinin meme coin piyasasına hakim olacağına dair hararetli tartışmalar sürüyor.

Geçtiğimiz yıl zirveyi gören meme coinlerden biri PEPE Coin oldu. Mayıs ayındaki muhteşem yükselişinin ardından şüphesiz sektördeki en ikonik meme coinlerinden biri haline geldi. PEPE, Nisan ortasında piyasaya sürülmeden önce meme coinler, kripto para piyasasının genel eğilimine uygun hareket ederek pazarın ayrılmaz bir parçası haline geldi. Bununla birlikte, üç haftadan daha kısa bir süre içinde PEPE’nin piyasa değeri 50 bin dolardan 600 milyon doların üzerine çıktı. Bunu takip eden coşku, meme coinlerde bir boğa koşusunu ateşledi.

PEPE üne kavuşmuş olabilir ama sonuçta bu ivmeyi sürdürmek için gereken kalıcı güce sahip değildi. Onun başarısının ardından bir dizi başka meme coin de piyasaya girdi ve bunların bazıları başarıya ulaştı; bazılarıysa kripto tarihinin tozlu sayfalarına gömüldü.

Yine de 2024 yılı, meme coin takipçilerinin umutla beklediği bir dönem. Kripto pazarına dair olası yükseliş eğilimi tekrar gündeme gelirken, bazı meme coinler sunduğu avantajlarla kripto meraklılarının dikkatini çekmeye devam ediyor. Meme coin sezonu başladığında Sponge Token V2 satın alma ve Meme Kombat token satın alma gündemde en çok yer edinen konulardan olacak. Gelin, bu meme coinlerin ayrıntılarına daha yakından bakalım.

Sponge V2 (SPONGEV2) – Sponge, Yeni Sürümüyle Geri Dönüyor

Sponge, meme coin çılgınlığını sürdüren ve 2023’ün başlarında fiyat listelerinde hızla tırmanan, önde gelen tokenlerden biriydi. Hızlı büyümenin ardından belirsizliğe gömülen diğer meme coinlerin aksine Sponge, Sponge V2 olarak geri dönüyor. Bu geri dönüş sayesinde birçok analist, onu 2024’te yatırım yapılabilecek uygun meme coinlerden biri olarak öne sürüyor.

Mevcut Sponge V1, Mayıs 2023’ün ilk haftasında Uniswap’te yer aldığında piyasada fırtınalar estirdi. Kripto gelişmelerinin heyecanı içinde olan yatırımcılar, bir meme coin çılgınlığı yarattı., yani tokenin değerini artırmak için güçlerini birleştirdi.

Dört gün içinde (4 Mayıs – 8 Mayıs), tokenin fiyatı yüzde 3200 arttı ve bu, onu yılın en başarılı meme coinlerinden biri haline getirdi. Piyasa değeri zirve noktasında 1 milyon dolardan 100 milyon dolara yükseldi ve popüler kripto analistleri de dahil olmak üzere erken yatırımcılar bu durumdan faydalandı. Ünlü analist Michael Wrubel gibi Sponge’den üç haneli kar elde eden birçok yatırımcı oldu. Daha sonra yatışan meme coin çılgınlığı nedeniyle token değeri düşmüş olsa da, hala güçlü bir topluluğa sahip.

Sponge V2 token, Sponge ekosistemine yeni bir staking modeli sunuyor. Sponge V1 borsalarda mevcut olsa da, Sponge V2 tokenlerini almanın tek yolu V1 coinlerini stake etmek oluyor.  Projenin geliştiricileri teknik incelemede, stake edilen Sponge tokenlerinin kalıcı olarak kilitleneceğini ve Sponge V2 geldiğinde aşamalı olarak kaldırılacağını belirtti.

Ancak Sponge tokenlerini, lansmandan sonra bile saklamayı seçenler dört yıl boyunca cömert bir APY alacaklar. Kazanabilecekleri minimum APY (yıllık yüzde getirisi) yüzde 40 olacak. Bu faktör, Sponge V2’yi en iyi APY oranlı token haline getiriyor çünkü mevcut piyasadaki başka hiçbir kripto para birimi bu kadar yüksek bir APY sunmuyor.

Ethereum ağı üzerine inşa edilen Sponge V2, bu pazar segmentinde lider meme coin olarak yerini almayı hedefliyor. Topluluk operasyonları için tasarlanmış dijital bir araç olmakla birlikte, Sponge Token V2 satın alma, sürekli genişleyen meme coin piyasasında heyecan verici bir fırsat sunuyor.

Meme Kombat (MK) – GameFi Sektörünün Bir Sonraki Başarı Öyküsü Olmaya Aday

Meme Kombat, yatırımcıların çeşitli dövüş oyunlarından kar elde etmesini sağlayan yeni bir oyna-kazan staking tokeni olarak biliniyor. Projenin adından da anlaşılacağı gibi savaşlar meme karakterleri tarafından yapılacak ve şanslı kazananlar ERC-20 özelliğinde MK tokeni elde edecek.

Meme Kombat token satın alma ile kullanıcılar, bu tokenleri kullanarak meme karakterleri tarafından yapılan ve yapay zeka tarafından eşleştirilen savaşların sonucuna bahis oynayabiliecek.

Platform, iyi geliştirilmiş bir oyun mekanizması,aralarından seçim yapabileceğiniz çeşitli oyun modları (tekli ve çok oyunculu), kazanç ve eğlence vaadiyle öne çıkıyor. PEPE, Shiba Inu ve Dogecoin gibi meme paralarının popülaritesinden yararlanarak ve kendisini meme tabanlı kripto para birimlerinde liderlerden biri olarak kurmayı hedeflediğini belirtiyor.

Meme Kombat’ın bir diğer faydalı özelliği de, kullanıcılara olağanüstü bir APY oranı sunması. Ancak stake havuzu büyüdükçe bu oran kesinlikle azalacaktır. İlk sezonu, platforma katılacak yeni meme karakterleri, dövüş modları ve ödüllerle zenginleştirecek birkaç sezon daha takip edecek. Meme Kombat, oyun ve staking özellikleriyle yaklaşan meme coin sezonunda daha da başarılı olabilir.

Sponge Token V2 token incelemek için tıklayın.

Sorumluluk reddi beyanı: Bu, sponsorlu bir içerik ve basın bültenidir. KoinFinans.com, ilgili şirket tarafından sağlanan bu sayfadaki içeriğin doğruluğunu garanti edemez ve bu sayfada yer alan ürün ve hizmetlerle ilgili doğabilecek zararlardan sorumlu tutulamaz. Kripto para yatırımları yüksek risk içermektedir, okuyucular, herhangi bir işlem yapmadan önce kendi detaylı araştırmalarını yapmalıdırlar.
Kaynak : Finixio
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?