Meme Coin’in Yakımında Yeni Rekor: Yakım Oranı %5000 Arttı!

0
Meme Coin'in Yakımında Yeni Rekor: Yakım Oranı %5000 Arttı!
  • Kripto para birimi piyasası geçtiğimiz haftalarda yaşanan çöküşten toparlanmaya çalışırken, geçtiğimiz gün yaklaşık 13 milyar Shiba Inu, inferno (ölü cüzdanlara) cüzdanlara aktarılarak dolaşımdan kaldırıldı. Bu işlemlerin çoğu ise tek bir hesap tarafından gerçekleştirildi.

Aktif olarak SHIB yakımı gerçekleştiren ve Shiba Inu topluluğunu tarafından yakılan SHIB token miktarının takip edilebileceği bir izleme platformu olan olan shibburn platformu tarafından yayınlanan son tweet’lere göre, son 24 saat içinde dolaşımdaki arzdan 12.6 milyar SHIB çıkarıldı.

Bu akıllara durgunluk veren miktardaki SHIB hacminin büyük bir çoğunluğu yalnızca bir saat içinde yok edildi.

İlgili Haber  1 Milyarlık Yakım Gerçekleşen Meme Coin'de Balina Hareketleri Devam Ediyor!

12.6 milyar SHIB yandı

Shibburn, bugün erken saatlerde göz kamaştıran 10.028.551.985 Shiba Inu token’ının harcanamaz cüzdanlara taşındığını duyurdu. Gizemli bir cüzdan, tek bir işlemde 124.300 dolar değerinde 10 milyar SHIB yakarak yeni bir rekor kırdı.

Bu, şimdiye kadar topluluk liderliğinde gerçekleştirilen en büyük yakım, tek bir işlemle gerçekleştirilen en büyük yakım ve aynı zamanda Burn Portal lansmanından bu yana gerçekleştirilen yakımların en büyüğü oldu.

shiba

Bu işlemden önce Shibburn platformu, toplam 2.677.017.916 SHIB’in ölü cüzdanlara kilitlendiğini tespit ettiğini paylaştı. Bu yakım 92 işlemde gerçekleşti.

Bu devasa miktarda yakım, SHIB’in yakım oranını Ay’a çıkardı. Bu işlemden sonra Shibburn sitesindeki yakım oranı yüzde 5200’e varan oranlarda arttı.

burn

Büyük işlemi gerçekleştiren büyük balina cüzdanına biraz yakından bakıldığında yakımlara destek vermeye çok daha önceden başladığı keşfediliyor.

Etherscan.io verilerine göre, bu devasa işlemden önce gizemli cüzdanın 24 Nisan 2022’de (SHIB Burn Portal Lansmanının hemen ertesi günü) iki ayrı işlemde ölü cüzdana 32.346 dolar değerinde 1.325.571.332 (1.3 milyar) SHIB gönderildiği görülüyor.

24 Nisan’daki işlem haricinde, yine aynı balina cüzdanı, SHIB Burn Portal’ın piyasaya sürülmesinden bu yana üç ayrı işlemde 156.646 dolar değerinde toplam 11.325.571.332 (11.32 milyar) SHIB yaktı.

SHIB Burn Portal

SHIB Burn Portal resmi olarak 23 Nisan 2022’de piyasaya sürüldü. Yakım portalının lansmanından sonra Shiba Inu ekibi, topluluğunu Shiba Inu token’larını yakmaya teşvik etti ve Shiba Inu’nun resmi ekosistem ortağının token’ı olan Ryoshi Vision ile ödüllendirileceğine söz verdi.

Dün, ödül dağıtım vaadi resmi olarak yerine getirildi. Ryoshi Vision, tweet aracılığıyla resmi olarak Shiba Inu Burn Portal ödüllerinin ShibaSwap’ta yayınlandığını, yani Ryoshi Vision’ın SHIB Yakıcılar arasında dağıtıldığını ve bundan sonra her hafta SHIB Yakıcılarının aynı şekilde ödüllendirileceğini açıkladı.

Shiba Inu’nun yakımları, SHIB fiyatının günlük grafikte 0,00001717 dolarda bulunan kritik destek seviyesini koruyamaması ve yüzde 46’nın üzerinde düşerek yeni yılın en düşük fiyat seviyesi olan 0,0000095 dolara (tarihsel direnç seviyesi) ulaşması nedeniyle geçtiğimiz hafta önemli ölçüde yavaşlamıştı.

Ancak ödül dağıtımının gerçekleşiyor olduğunun duyurulması, Shiba Inu Topluluğunun projeye olan güvenini artırdı. Bu da SHIB yakım hızının son 24 saat içinde büyük ölçüde artmasına yardımcı oldu.

Shibaburn.com raporlarına göre, SHIB Burn Portal’ın yardımıyla son 24 saat içinde 92 ayrı işlemle toplam 12.677.017.916 (12.67 milyar) SHIB token’ı yakıldı.

Bu sayede SHIB Burn Portal, Shiba Inu ekosistemi için “BÜYÜK BİR BAŞARI” haline geldi. SHIB Ordusu, yakım portalının piyasaya sürülmesinden bu yana, yaklaşık bin işlemde 41.280.074.662 (41.28 milyar) SHIB’i kalıcı olarak dolaşımdan kaldırdı.

Geçtiğimiz aylarda Shiba Inu Discord moderatörü olan Queenie, Twitter’dan yaptığı bir paylaşımda, “her şey planlandığı gibi giderse” yakım portalı sayesinde her yıl köpek temalı kripto para biriminin toplam arzından yaklaşık 111 trilyon birim SHIB’in yakılabileceğini söyledi.

shiba

SHIB Rain’de yerini aldı

KoinFinans tarafından da belirtildiği üzere, yakın zamanda Türkiye’nin köklü kulüplerinden Beşiktaş’la sponsorluk anlaşması imzaladığını açıklayan ve Ortadoğu’nun en hızlı büyüyen kripto ticaret borsası olan Rain platformu, iki aylık bir değerlendirmenin ardından geçtiğimiz günlerde nihayet Shiba Inu’yu (SHIB) listeledi.

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın