Meme Coin’de Dev Yakım Sonrası Ralli Beklentisi Arttı!

Shiba Inu (SHIB) yakımlarını yakından takip eden bir takipçi tarafından paylaşılan bilgiye göre 497 farklı işlemde 667 milyon dolar değerinde 22,2 milyar SHIB token’ı yakıldı. Shiba Inu geliştiricileri, Ryoshi Vision ile bir ortaklık kurdu ve nisan ayında Shiburn adını taşıyan bir yakma mekanizması duyurdu. Bu mekanizma, ShibaSwap değişim platformunda protokolün yerel SHIB token’ları yakan topluluk üyelerini ödüllendirmekte.

SHIB Yakım Mekanizması

Son 24 saatte yakılan oran %43,73’te yer alıyordu ve 410.364.582.740.177 token’a tekabül ediyordu.

Meme coin, mevcut arzın bir kısmının bir “yakma adresine” veya “ölü cüzdan” olan “sıfır adrese” gönderilmesiyle yakılır ve böylece dolaşımdan kaldırılır. Bu adrese gönderilen kripto varlıklar, bu cüzdanların özel anahtarı kimse tarafından kullanılamadığı için geri alınamaz.

Son zamanlarda, Terraform Labs topluluk havuzunda yaklaşık 1 milyar UST (kabaca 690 milyon dolar) yakmayı ve mevcut LUNA‘nın Temel Havuzunu 100 milyona çıkarmayı teklif etti, bu da coin çıkarma kapasitesini 1 milyar doların üzerine çıkardı.

Bu, UST’nin sistemden çıkışını hızlandırmaya yardımcı olacak, böylece LUNA’nın fiyatını aşağı çekerken onu sabit noktasına geri itecek. Yanan token’lar, hisselerini geri satın alan bir şirkete benzer olabilir. Şirket bu şekilde hissedarlarına “değerini geri verir”. Kripto projeleri, aynı hedefe ulaşmak için token’larını yakar.

Shiba Inu (SHIB) Fiyatı Düşüyor

Dünyanın en büyük ikinci meme coin‘i olan Shiba Inu, devam eden pazar düşüşünün ardından Mayıs ayında dramatik bir düşüş yaşadı. Mayıs ayının ilk haftasında meme coin %60’ın üzerinde değer kaybetti.

Göstergelere göre SHIB kısa vadede olası herhangi bir sıçramadan önce 0.000017 doları yeniden test etmesi muhtemel görünüyor. Bu arada, Shib’in günlük göreli güç endeksi (RSI), kısa vadeli bir toparlanmayı daha da hızlandıran aşırı satım bölgesi olan 30’un altına düştü.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Coingape


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.