%478 Arttı: Yakım Oranı Fırlayan Meme Coin Yeni Bir Dönüm Noktasına Ulaştı!

Shibburn izleme platformu tarafından sağlanan verilere göre, son 24 saat içinde, meme coin yakım oranı, önceki 24 saatlik döneme kıyasla %478 oranında arttı. Bu arada Shiba Inu, piyasa değeri açısından en iyi iki kripto varlığını (Tron ve Solana) geride bıraktı ve böylece yeni bir dönüm noktasına ulaştı. Detaylar haberimizde.

Meme coin yakım oranı

Son 24 saat içinde Shiba Inu topluluğunun ortak çabalarıyla 5.712.508 adet meme coin dolaşımdan kaldırıldı. Bu esasında çok büyük bir miktar değil fakat önceki gün yakılan yaklaşık 1 milyon SHIB’den oldukça yüksek.

Shiba Inu meme coin yakım

Veriler yakım oranının %478 arttığını gösteriyor. Buna karşılık son birkaç hafta içinde, yakılan SHIB miktarı büyük ölçüde düştü. Ekim ayında çoğunlukla her gün ortalama 20 milyon Shiba Inu yakımı gerçekleşiyordu. Bu düşüş sonbaharda başladı: yaz aylarında ölü-kullanılmayan cüzdanlarda kilitlenen günlük meme coin miktarı 200-300 milyon, hatta yarım milyardı.

Günlük bazda devasa artışlar görüyor olsak da totalde yakım miktarının azaldığını söyleyebiliriz. Örneğin geçtiğimiz pazar günü, ikinci en büyük meme coin’in yakım oranı önceki güne kıyasla %5.200 daha fazlaydı. Ancak yakılan SHIB miktarı sadece 197.799.286 token oldu.

Shiba Inu, TRX’i geride bıraktı

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Shiba Inu, piyasa değeri bakımından popüler coin (Tron’un TRX’i) piyasa değeri bakımından geride bıraktı. SHIB’nin piyasa değeri, şu anda 5.356.544.247 dolar civarında. Hatta SHIB bir noktada Solana ağının SOL tokenını da geride bırakmıştı fakat SOL son bir atakla yeniden öne geçmeyi başardı.

Coinmarketcap coin sıralaması

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.