Meksika’nın En Zengin İkinci Adamı Bitcoin’in “Şimdiye Kadarki En İyi Yatırımı” Olduğunu Söylüyor

Holding Grupo Salinas’ın başkanı ve Meksika’nın en zengin ikinci adamı Ricardo Salinas Pliego, Cointelegraph’a verdiği röportajda ilk Bitcoin‘ini 2013’te 200 dolar değerinde satın aldığını açıkladı. Milyardere göre bu, onun “şimdiye kadarki en iyi yatırımı” idi.

2017’nin en yüksek seviyesine kadar tuttuktan sonra, tüm pozisyonlarını 17 bin dolar’dan satan milyarder, daha sonra ucuz bir fiyata tekrar satın aldı. Milyarder, geri satın alımı hakkında “Her zaman suç mahalline dönüyoruz” diyerek şaka yaptı.

Meksika’lı milyarder şimdi, BTC’deki likit portföyünün yaklaşık %10’unu elinde tutuyor ve yakın zamanda hiçbirini satmayı planlamıyor. Salinas, beş veya 10 yıl daha beklemek istiyor.

Başlangıçta bir değişim aracı olarak Bitcoin’e ilgi gösteren Salinas, artık Bitcoin potansiyelinin değer deposu özelliklerine tamamen inanmış durumda.

Salinas’a göre Bitcoin’in mülkleri, fiat para biriminin değerinin düştüğü ve enflasyonun yaygın olduğu Latin Amerika ekonomilerinde oldukça cazip. Salinas, ayrıca Bitcoin’in paranın fizikselden dijitale evriminin doğal bir sonucu olduğuna dikkat çekiyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.