Max Keiser: Robinhood Kullanıcıları Warren Buffett’dan Aldı Bitcoin’e Yatırdı

RT sunucusu Max Keiser, Robinhood yatırımcıları üzerinden dünyanın dördüncü en zengin kişisi olan Warren Buffett ile ilgili bir Twitter paylaşımı yaptı. İkili arasındaki düşmanlık yeniden gündeme geldi.

Robinhood, herhangi bir ücret ödemeden ticaret yapmaya olanak sağlayan bir aracıdır. Kripto paralar için hizmet veren ve ücretsiz bir mobil uygulama olan “RobinHood”, geçtiğimiz günlerde Sequoia Capital tarafından yönetilen Seri F fonlama turunda 280 milyon dolarlık bir komisyon aldı. Fortune’a göre şirket şu anda 8,7 milyar dolar değerinde.

Bunun yanından Mayıs ayının başlarında Buffett, Berkshire Hathaway hissedarlarına, corona virüs endişesiyle şirketin tüm havayolu senetlerini büyük bir kayıpla sattıklarını söyledi. Business Insider’a göre, milenyum nesline hitap eden sıfır komisyonlu Robinhood ticaret uygulamasının kullanıcıları, takas yapıp Delta ve American Airlines hisselerini topladılar.

Sonrasında hava yolu hisseleri değer kazandı. Buffett’ın bu hareketi, hava yollarından çıkarak “bir hata” yaptığını belirten ABD Başkanı Donald Trump tarafından da eleştirildi. Bu gelişmeyi fırsat bilen Keiser, eski düşmanına laf atarak Robinhood’un zenginden alıp “yoksul Z kuşağı çocuklarına verdiğini” söyledi. Şunları dile getirdi:

“Warren Buffett’in kötü kararla sattığı hisselerden büyük kazanç sağladılar ve sonra bu parayı Bitcoin’e aktardılar.”

Keiser ayrıca, uygulama kullanıcılarının büyük karlarını Bitcoin‘e aktarmaya devam etmeleri gerektiği önerisinde bulundu.

Buffett’ın Bitcoin’e karşı düşmanlığı, efsanevi yatırımcıya kripto para birimi alanında birçok eleştirmen kazandırdı. İkili arasındaki çekişme de eski zamanlara dayanıyor. Keiser, geçmişte Bitcoin’i “fare zehrinden bile tehlikeli” olarak tanımlayan Buffett’e karşı bir düşmanlık besliyor. Geçtiğimiz ay da Buffett’in Bitcoin hakkındaki tutumuyla “itibarını zedelediğini” dile getirmişti.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.