Mastercard’ın Blockchain Teknolojisi Gıda Sektöründe!

0

En büyük Amerikan perakende gıda grubu satın alma organizasyonu olan Topco Associates, Mastercard’ın blockchain teknolojisini operasyonlarında test edecek.

27 Ekim tarihli bir basın açıklamasına göre, Topco, Envisible tarafından geliştirilen bir izlenebilirlik platformunu test edecek. Söz konusu platform, Mastercard’ın blockchain tabanlı Provenance Çözümüne dayanmaktadır.

Mastercard, gıda sistemlerinde tedarik zinciri görünürlüğünü sağlayan ve insanların her gün yedikleri yiyeceklere daha fazla görünürlük sağlayan bir şirket olan Envisible ile işbirliği yapacak.

100’den fazla blockchain patenti verilmiş olan Mastercard, dünya genelinde blockchain konusunda en iyiler arasında yer almaktadır.

Envisible ortağı Mark Kaplan, “Küresel ticaretin saf hacmi, yiyeceklerin yolculuğunu ve gerçekliğini izlemeyi zorlaştırıyor” dedi. “Mastercard’ın vizyonumuzu paylaştığı ve teknolojiyi kullanma konusundaki önemli uzmanlığını getirerek tüketici güvenini artırdığı için heyecan duyuyoruz. ”

Blockchain teknolojisi, birçok yüksek profilli şirketle gıda endüstrisinde yaygın bir uygulama alanı buldu. Büyük Amerikan perakende satıcısı Walmart, bu ayın başlarında Hint karides tedarik zincirlerini takip etmek için blockchain teknolojisini kullanmaya başladı.

Ek olarak Ağustos ayında, İsviçre’nin en büyük süpermarket zinciri ve perakendecisi Migros, TE-Food’ın blockchain tabanlı gıda izlenebilirliği sistemini ürünlerinde kullanacağını açıkladı.

Blockchain teknolojisi hayatımızın her alanında yaygınlığını artırmaya devam edecek gibi görünüyor. Özellikle şeffaflık konusunda insanların başvurduğu en önemli teknoloji olma yolunda ilerliyor.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın