Nisan 5, 2020

Mart Ayı, Kripto Para Borsalarını Nasıl Etkiledi?

Geçen ay yaşanılan kripto para piyasası çöküşü, Mart ayını önde gelen birkaç borsa için rekor kıran bir ay yaptı.

Kripto para birimi analiz firması CryptoCompare’in Cumartesi günü yayınlanan bir raporuna göre, borsalar 12-13 Mart’ta tüm zamanların en yüksek günlük hacmi olan 75.9 milyar dolara ulaştı. Binance ve BitMEX gibi üst seviye borsalar toplam hacmin 21,6 milyar dolarını yani %28,5’ini oluşturdu.

Bitcoin’in Mart ayının başındaki düşüşü, panikle oluşan bir ticaret telaşına yol açtı. Fiyatlar iniş ve çıkış yaşamış olsada borsalar ödüllerini topladı.

Kripto borsası Bitfinex, çöküşün ilk saati boyunca en yüksek hacmi gördü. Rapora göre, 12 Mart’ta saat 10:40 ila 11 arasında, Bitfinex üst düzey borsalardaki toplam BTC/USD ve BTC/USDT hacminin %40’ı oluşturuyordu ve tek bir dakikada 11.8 milyon dolar değerinde işlem gerçekleştirdi.

Binance’in toplam hacmi bu süreç içerisinde 63.6 milyar dolara kadar ulaştı. OKEx’in ticaret hacmi ise 47.7 milyar dolar civarındaydı. Listede üçüncü sırada yer alan ise 13.3 milyar dolar hacim ile Coinbase oldu.

Kripto borsaları sadece daha yüksek hacimlerden faydalanmadı. Geçen ay, birkaç borsa da kullanıcı kayıtlarında önemli bir artış yaşadığını bildirdi ve birçoğu korona virüs salgınını olası neden olarak gösterdi.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.