Mark Zuckerberg Libra Hakkında Konuştu

0

Mark Zuckerberg Libra İle İlgili Endişelerin Farkında

CEO Mark Zuckerberg, Facebook’un Libra’sına daha önceki projelerinden çok daha dikkatli bir yaklaşım izliyor.

26 Eylül’de Asya merkezli bir haber olan Nikkei ile yapılan röportajda konuşan Zuckerberg, Facebook’un Libra projesine yaklaşımını ve bu projeyle neyi hedeflediklerini anlattı.

Facebook’un dijital para birimi, birkaç ay önce yayınlandığından bu yana dünya çapındaki hükümetlerin ateşine maruz kaldı. Yüksek profilli düzenleyici oturumlar şimdiye kadar olumsuz tepkileri bastırmayı başaramadı. Hükümetler Libra’dan çok açık ki korkuyor. Mark Zuckerberg konuşmasında şunları söyledi:

“Eskisinden farklı olarak artık hassas bir proje geliştirdiğimizde önce insanlarla konuşmaya, onların fikirlerini almaya ve o projeyi hayata geçirmeden önce tüm sorunları ortadan kaldırmaya çalışıyoruz. Bu, bundan beş yıl önceki yaklaşımımızdan çok farklı. Ama artık yaptığımız işlerin boyutunu düşünecek olursak bizim için doğru adım bu olur.”

Çoğu kişinin Libra ile ilgili endişeleri olduğunun farkında olan Zuckerberg, yeni bir adım atmadan önce tüm bu soru işaretlerini ortadan kaldırmak istediklerini belirtti.

Facebook’un Libra projesi 2020’nin sonuna kadar ortaya çıkabilir.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın