Mark Zuckerberg İle ABD Başkanı Donald Trump’ın Süpriz Görüşmesi

0
441

ABD Başkanı Donald Trum ile Facebook’un kurucusu ve CEO’su Mark Zuckberg, Oval Ofis’te bir görüşme yapıldı. ABD Başkanı Donald Trump’ın resmi twitter hesabından paylaşılan gönderide ortaya çıkan ve daha önce duyulmayan görüşmede Zuckerberg, Trump’ın yanı sıra birkaç milletvekiliyle de görüşme gerçekleştirdi.

Yapılan bu görüşmelerde gelecekteki internet düzenlemeleri, gizliliği koruma konuları ve şirketin kripto para projesiyle ilgili konular üzerinde görüşüldüğü bildiriliyor.

Trump paylaşığı tweet’te “Facebook’tan Mark Zuckerberg ile bugün Oval Ofis’te güzel bir toplantı gerçekleştirdik.” ifadesini kullanırken. Facebook tarafından yapılan açıklamada ise “Mark, gelecekte yapılacak internet düzenlemesine ilişkin politikacıların endişelerini dinlemek ve kendileriyle konuşmak için Washington’da. Mark ayrıca Başkan Trump ile de bugün Beyaz Saray’da güzel ve yapıcı bir toplantı yaptı” denildi.

Yapılan bu görüşmede Libra ile ilgili tartışmalarında yoğun geçtiği ve, Zuckerberg’in milletvekillerine Libra’yı ABD’de onaylanana kadar dünyanın hiç bir yerinde kullanıma sokmayacaklarını söylediği öğrenildi.

Görüşme konularının içerisinde olan farklı konu başlıkları ise seçim güvenliği, zararlı içeriğin yayılmasını önleme ve deepfake de bulunuyordu.

Kripto Para Borsası Binance'de %20 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın