Mark Mobius: Büyüme Devam Ederse “Bitcoin Satın Alırım”

Mark Mobius: Büyüme Devam Ederse “Bitcoin Satın Alırım”

7 Temmuz’da Bloomberg TV’ye verdiği röportajda konuşan Mark Mobius, daha önce kripto para hakkında eleştirel açıklamalar yapmıştı, şimdi görmezden gelmenin imkansız olduğunu söyledi.

“Bir alıcı değilim, ancak hesaba katmamız gereken bir şey olduğunun farkındayım” diye özetledi.

Bununla birlikte ABD finansmanı emektarlarından biri olarak Mobius, özellikle uyuşturucu ticareti gibi yasadışı faaliyetlerde kullanıldığı iddia edilen bitcoin ve diğer kripto para birimleri hakkındaki tartışmaları tekrarladı.

Araştırmalar, bu tür varsayımları onaylamaya devam etmekte olup, nakit paranın kötü oyuncuların tercih ettiği bir yöntem olduğu gerçeğini de gözardı etmememiz gerektiğini göstermektedir.  

Mobius, Warren Buffett ve JPMorgan Chase CEO’su Jamie Dimon gibi isimlere kıyasla kripto paralar için daha olumlu bir görüşe sahip.

Ayrıca Mobius işlev için inanç gerektirdiğini iddia etti:

“Günün sonunda, ona inanan birçok insan var ve eğer devam edip büyürse, o zaman muhtemelen bir alıcı olmalı ve buna dahil olmalıyım.”

Geniş bir U dönüşünün parçası olan Mobius, 2017’de Bitcoin 20.000 dolar civarında işlem gördüğünde, kripto para biriminin kendine özgü bir değeri olmadığını iddia etmişti. Ama şu an görüyoruz ki Bitcoin boğa koşusuna devam edip artış gösterirse Mobius dahil birçok yatırımcıyı bünyesine dahil edecek.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.