Mark Mobius: Büyüme Devam Ederse “Bitcoin Satın Alırım”

0

Mark Mobius: Büyüme Devam Ederse “Bitcoin Satın Alırım”

7 Temmuz’da Bloomberg TV’ye verdiği röportajda konuşan Mark Mobius, daha önce kripto para hakkında eleştirel açıklamalar yapmıştı, şimdi görmezden gelmenin imkansız olduğunu söyledi.

“Bir alıcı değilim, ancak hesaba katmamız gereken bir şey olduğunun farkındayım” diye özetledi.

Bununla birlikte ABD finansmanı emektarlarından biri olarak Mobius, özellikle uyuşturucu ticareti gibi yasadışı faaliyetlerde kullanıldığı iddia edilen bitcoin ve diğer kripto para birimleri hakkındaki tartışmaları tekrarladı.

Araştırmalar, bu tür varsayımları onaylamaya devam etmekte olup, nakit paranın kötü oyuncuların tercih ettiği bir yöntem olduğu gerçeğini de gözardı etmememiz gerektiğini göstermektedir.  

Mobius, Warren Buffett ve JPMorgan Chase CEO’su Jamie Dimon gibi isimlere kıyasla kripto paralar için daha olumlu bir görüşe sahip.

Ayrıca Mobius işlev için inanç gerektirdiğini iddia etti:

“Günün sonunda, ona inanan birçok insan var ve eğer devam edip büyürse, o zaman muhtemelen bir alıcı olmalı ve buna dahil olmalıyım.”

Geniş bir U dönüşünün parçası olan Mobius, 2017’de Bitcoin 20.000 dolar civarında işlem gördüğünde, kripto para biriminin kendine özgü bir değeri olmadığını iddia etmişti. Ama şu an görüyoruz ki Bitcoin boğa koşusuna devam edip artış gösterirse Mobius dahil birçok yatırımcıyı bünyesine dahil edecek.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın