Mark Cuban İddialı: “Bu Altcoin Yükselecek Çünkü…”

Yatırım toplama odaklı Shark Tank programının yıldız ismi Mark Cuban kısa süre önce Fortune’a piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum için “süper yükseliş” hissiyatında olduğunu açıkladı.

Ethereum Merge güncellemesi ile ağın enerji tüketiminin 1000 kat azalması bekleniyor ve bu güncellemeye bir aydan kısa bir süre kaldı. Mark Cuban ise yayınlanacak bu güncellemenin Ethereum’daki “boğa görünümünü” güçlendirecek kritik bir faktör olarak görüyor. Milyarderin bu iyimser tahmini ise aslında beklendiği kadar da “iyimser” olmayabilir çünkü Cuban yaşanacak gelişmeleri ve fiyatın vereceği tepkiyi net olarak kestiremediği için bir fiyat belirtmekten kaçındı. Ancak yayınlanacak bu güncelleme ile ağdaki benimsenmede bir artış kaydededileceğinden neredeyse emin.

“Shark Tank” yıldızı bir süredir Ethereum’un da yıldızı olmaya devam ediyor. Geçtiğimiz yıl Kasım ayında, Bitcoin rakibi altcoin’den yana tercihini vurgulamak için kendisini “Ethereum maxi” olarak tanımlayacak kadar cesurdu.

Cuban, Ethereum’un faydaları ve kullanılabilirliği nedeniyle üstün bir varlık olduğuna inanıyor. DefiLlama tarafından sağlanan verilere göre, Ethereum hala kripto para birimi sektöründe kilitli toplam değerin (TVL) %58’ini oluşturuyor.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, muzların Bitcoin’den daha fazla faydası olduğunu iddia eden Dallas Mavericks sahibi milyarder, bu sözünden sonra Bitcoin ile daha iyi ilişki kurmaya başladı. Cuban, artık Bitcoin’i altınla doğrudan rekabet halinde olan bir değer deposu olarak tanımlıyor.

Aynı zamanda Cuban, Ethereum’un en iyi rakiplerinden biri olan Cardano’ya karşı da oldukça şüpheci tavrını koruyor. Kısa süre önce, akıllı sözleşmelerin piyasaya sürülmesinden bu yana bir yıldan fazla olmasına rağmen Dogecoin’in Cardano’dan daha faydalı olduğunu belirtti.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : U.Today


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.