Mark Cuban: Bitcoin Yerine Muza Yatırım Yapmayı Tercih Ederim

Milyarder teknoloji yatırımcısı Mark Cuban, Bitcoin (BTC) yerine muza yatırım yapmayı tercih edeceğini söyledi. Görünen o ki Mark Cuban’ın Bitcoin hakkındaki fikirleri değişmemiş.

Wired’ın YouTube üzerinde yayınlanan Soru-Cevap söyleşisine katılan Cuban, yorumlarını burada dile getirdi. Bir Twitter kullanıcısının Cuban’a neden kripto paralardan nefret ettiğini sorması üzerine Cuban şunları söyledi:

“Kriptonun, özellikle de Bitcoin’in sorunu şu: Kim ne kadar ödüyorsa Bitcoin’in değeri de odur.”

Konuşmasının devamında Bitcoin’in gerçek bir değeri olmadığını söyleyen Cuban daha iyi bir açıklama yapmak için, kripto varlığı sanat eserleriyle, çizgi romanlarla ve beyzbol kartlarıyla karşılaştırdı:

“Hiç beyzbol kartı toplayan birini gördünüz mü? Ve beyzbol kart koleksiyonlarıyla gerçekten, gerçekten, gerçekten gurur duyan çünkü fiyatlarının yükseleceğini söyleyip duran insanlar? Çizgi romanlar da şey, hatta sanat eserleri. Gerçek bir değeri yok, bir beyzbol kartını yiyemezsin. Sanat eseriniz duvarda iyi görünebilir ama onunla yapabileceğiniz pek fazla şey yok. Bitcoin – Bununla yapılacak daha az şey var: En azından beyzbol kartıma bakabilirim. Sanat eserine bakabilirim. ”

Ardından Cuban, Bitcoin’in ortalama bir insan için çok karmaşık olduğu fikrini dile getirdi ve Bitcoin’in altın ve din gibi olduğunu söyledi:

“Bence altın gibi. Altın bir dindir: gerçekten altını seven insanlar, size kötü bir buhran olduğunu ve her şeyin batacağını söylerler, eğer altınınız varsa sorun yok. Hayır, sorun var! Altın külçesiyle dolaşırsanız biri kafanıza indirir, sizi bayıltır ve külçenizi çalar, bu da tekrar tekrar tekrar tekrar eder. Muza yatırım yapmayı tercih ederim, muzu yiyebilirim. Kripto… öyle değil.”

Mark Cuban son olarak “kripto paralara karşı olmadığını” söyledi. Sadece yatırımcıları “çok dikkatli olmaları” konusunda uyarıyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.