Mark Cuban: Bitcoin Yerine Muza Yatırım Yapmayı Tercih Ederim

0

Milyarder teknoloji yatırımcısı Mark Cuban, Bitcoin (BTC) yerine muza yatırım yapmayı tercih edeceğini söyledi. Görünen o ki Mark Cuban’ın Bitcoin hakkındaki fikirleri değişmemiş.

Wired’ın YouTube üzerinde yayınlanan Soru-Cevap söyleşisine katılan Cuban, yorumlarını burada dile getirdi. Bir Twitter kullanıcısının Cuban’a neden kripto paralardan nefret ettiğini sorması üzerine Cuban şunları söyledi:

“Kriptonun, özellikle de Bitcoin’in sorunu şu: Kim ne kadar ödüyorsa Bitcoin’in değeri de odur.”

Konuşmasının devamında Bitcoin’in gerçek bir değeri olmadığını söyleyen Cuban daha iyi bir açıklama yapmak için, kripto varlığı sanat eserleriyle, çizgi romanlarla ve beyzbol kartlarıyla karşılaştırdı:

“Hiç beyzbol kartı toplayan birini gördünüz mü? Ve beyzbol kart koleksiyonlarıyla gerçekten, gerçekten, gerçekten gurur duyan çünkü fiyatlarının yükseleceğini söyleyip duran insanlar? Çizgi romanlar da şey, hatta sanat eserleri. Gerçek bir değeri yok, bir beyzbol kartını yiyemezsin. Sanat eseriniz duvarda iyi görünebilir ama onunla yapabileceğiniz pek fazla şey yok. Bitcoin – Bununla yapılacak daha az şey var: En azından beyzbol kartıma bakabilirim. Sanat eserine bakabilirim. ”

Ardından Cuban, Bitcoin’in ortalama bir insan için çok karmaşık olduğu fikrini dile getirdi ve Bitcoin’in altın ve din gibi olduğunu söyledi:

“Bence altın gibi. Altın bir dindir: gerçekten altını seven insanlar, size kötü bir buhran olduğunu ve her şeyin batacağını söylerler, eğer altınınız varsa sorun yok. Hayır, sorun var! Altın külçesiyle dolaşırsanız biri kafanıza indirir, sizi bayıltır ve külçenizi çalar, bu da tekrar tekrar tekrar tekrar eder. Muza yatırım yapmayı tercih ederim, muzu yiyebilirim. Kripto… öyle değil.”

Mark Cuban son olarak “kripto paralara karşı olmadığını” söyledi. Sadece yatırımcıları “çok dikkatli olmaları” konusunda uyarıyor.

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın