Malta Hükümetinden 19 Öğrenciye Toplam 160.000 Euro Değerinde Blockchain Bursu

0

Cointelegraph’ın bir haberine göre Malta hükümeti 19 öğrenciye toplam 160.000 Euro değerinde Blockchain bursu verdi.

Bursların fonu, Malta Dijital Kurumu (MITA) ve Malta Üniversitesi tarafından Ağustos 2018’de toplanan 351.000 Dolarlık fon kullanılarak Finansal Hizmetler, Dijital Ekonomi ve İnovasyon Parlamento Sekreteri Silvio Schhembri tarafından verildi.

Bursların verilme kararı şu anda Malta’da gerçekleşmekte olan Blockchain zirvesi konferansı sırasında açıklandı.

Burs duyurusunun yanı sıra Schembri, Malta Finansal Hizmetler Kurumu’nun bu yıl içerisinde Blockchain üzerine çalışan şirketlere lisanlarını vereceklerinide belirtti. Schembri, 2018 yılının sonlarına doğru Malta’da Blockchain teknolojisi ile ilgilinen şirketlerin sayısı 800’ü aştığını söyledi.

2018 yılının yaz aylarında Sanal Finansal Varlıklar Yasası’ın meclisten geçmesi üzerine, lisans almak için başvuruda bulunan 250 kripto para varlık şirketlerinden sadece 14’ü onay aldı. Diğer başvuruda bulunan şirketlerinde bu yıl içerisinde projeleri tekrardan incelendikten sonra lisanslarının verileceği belirtildi.

Son zamanlarda, Türkiyede’ki Bahçeşehir Üniversitesi ve Boston’un Northeastern Üniversitesi‘nde Blockchain teknoloji hakkında öğrencilerin bilgi alabilmesi için Blockchain merkezi projesi başlatıldı.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın