Makro Uzmandan Bitcoin Yorumu: En Son 2018’de Görmüştük!

Bloomberg’in kıdemli makro stratejisti Mike McGlone, Bitcoin fiyatının 2018’e benzer bir dip oluşturduğunu belirtti. Ancak önceki döneme göre çok farklı makroekonomik koşullar altında olduğunu düşünüyor.

Scott Melker ile yaptığı yeni bir röportajda görüşlerini aktaran Mike McGlone, Bitcoin’in 20.000 dolar aralığına doğru son rallisini BTC’nin 2018’de 5.000 dolar fiyat seviyesindeki dip oluşumuyla karşılaştırdı.

“Küresel olarak bakacak olursa piyasadan hala likidite çekiyoruz. Bu benzeri görülmemiş bir şekilde oluyor ve nedenleri de oldukça iyi. Hisse senetleri ve risk varlıkları yükselirse, bu likiditenin merkez bankalarından dolayı kısıtla kalması gayet normal.

Sizlere gösterdiğim grafikte, 2018 yılındaki 5000 dolarlık seviye civarında olduğu gibi, 20.000 dolar civarında da potansiyel bir dip görünümü göze çarpıyor. Ancak buradaki en büyük fark, beyaz renkle gösterdiği ‘federal fon vadeli’ işlemleri. O zaman Fed gevşemeye başlamıştı ve biz de dip fiyatı görmüştük. 2019’da ne olduğunu biliyorsunuz, oldukça sert düştük.”

Bitcoin haberleri

Bitcoin Yükselişi Devam Etmeyebilir!

McGlone, zorlu makro koşullar ve Federal Rezerv‘in risk varlıkları üzerinde aşağı yönlü baskıyı tetikleyen faiz artırma politikasına da değindi. McGlone, bu tür nedenlerden dolayı Bitcoin’in yükselmeye devam etmeyebileceği konusunda uyardı.

Rallinin devam etmeyeceğine ilişkin bir başka gösterge ise NASDAQ’ın 200 haftalık hareketli ortalamasının altına düşme olasılığı. Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere  NASDAQ ve BTC geçtiğimiz yıl oldukça yakın performans göstermişti.

BTC Uzun Vadede Çok Güçlü!

“NASDAQ 200 haftalık hareketli ortalamasında yer alıyor. Geçmiş verilere bakacak olursanız tarihte bu 200 haftalık hareketli ortalama hesaplanabildiğinden beri yalnızca üç kez aştık. Ve her seferinde Fed gevşemeye gitmişti. Son iyi örnek 2008 yılıydı. Fed agresif bir şekilde gevşiyordu.

Fed şu an tam tersi bir şekilde agresif sıkılaştırmayı tercih ediyor. Sonuç olarak böyle bir piyasa için heyecanlı olmanız mümkün değil. Kendinize biraz zaman tanıyın. Evet, büyük resmi görmenizi istiyorum ancak durum böyle. Bitcoin uzun vadede çok güçlü. Ancak şu an içinde bulunduğumuz ortam Fed’in daha önce uygulamadığı kadar sıkı bir ortam.”

Kaynak : The Daily Hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.