Mahkeme Kararı Verildi: John McAfee Komşusunun 2012’deki Ölümünden Sorumlu Tutuldu

Kripto meraklısı, başkan adayı ve neredeyse her sektöre atılan McAfee Antivirüs’ün milyoner kurucusu John McAfee, eski komşusu Gregory Faull’un 2012 yılındaki ölümünden sorumlu tutuldu. Kayıt raporları.

Nihai karara Florida’daki bir ABD bölge mahkemesinde ulaşıldı ve McAfee ile Faull’un mülkleri arasındaki beş yıllık yasal savaşa son verildi.

ABD Bölge Yargıcı Gregory Presnell, “Mahkeme, Davacı lehine ve Gregory V. Faull’un haksız ölümü sebebiyle davalıya karşı yükümlülük olarak temerrüde düşecektir.”

Yargıç, daha önce ABD Temyiz Mahkemesi’nin kararı sebebiyle açılıncaya kadar davayı kapatmıştı.

Faull’un ölümü sırasında, onun kahyasının, kafasının arkasında bir kurşun yarasıyla oturma odasında bulduğu bildirildi. Faull öldüğünde 52 yaşındaydı. Polis, McAfee’yi potansiyel bir tanık olarak sorgulamak istedi, ancak yurt dışına seyahat ettiği söylendi. McAfee’nin olmaması soruşturmayı durdurdu, ancak Faull’in akrabaları ona bir hukuk davasıyla hizmet etmeye devam etti.

McAfee, Belize’de yaşarken, kayıt dışı ateşli silahlara sahip olduğu ve yasadışı uyuşturucu operasyonu da yürüttüğü iddiasıyla polisin evine baskın yaptığı için oldukça renkli bir deneyime sahip olduğu kaydedildi. Hatta işadamının banyo tuzlarına ilgi duyduğu bildirildi.

McAfee, Faull ile anlaşamıyordu. Raporlara göre Faull, “Mc” e karşı, köpeklerinin kötü yönetilmesi, “çirkin davranışları” ve sürekli olarak silah ateşleme alışkanlıkları nedeniyle şikayette bulundu.

Servetini, çoğunlukla yazılım şirketinin 1994 yılında satışından dolayı yapan eksantrik milyoner, 2020 yılında Amerika Birleşik Devletleri Başkanı için kripto paranın benimsenmesini teşvik etmek için kullanmak istediği bir hamle yapma niyetini de açıklamıştı. Bu, McAfee’nin başkanlık için yaptığı ilk çalışma değildi. 2016 yılında da eski New Mexico Valisi Gary Johnson tarafından elenerek Liberter Parti adaylığını kaybetmişti.

Kaynak:ccn

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.