Maaşlar Kripto Paralar İle Ödenecek

0

Maaşlar Kripto Paralar İle Ödenecek

Dünyada giderek adından söz ettirmeye başlayan kripto paralara, bazı devletler kısıtlama getirirken bazıları ise piyasanın önünü açıyor.

Kripto paralar hayatımıza girdiğinden beri birçok konu ile anıldı. Bazıları güvenli ve teknolojik olması ile kripto paraları anarken bazıları da onların bir balon olduğundan bahsetti.

Bu karşıt durum kişilerde böyle olduğu gibi ülkelerde de böyle. Bazı ülkeler kripto paralar hakkında düzenleyici, kabul edici adımlar atarken bazı ülkeler sadece reddetmekle kalıyor.

Yeni Zelanda’dan Dev Adım

Bu haberimiz Yeni Zelanda’dan. Yeni Zelanda kripto paralara bir düzenleme geliyor. İç gelir Dairesinin aldığı bir karara göre, maaşlar artık kripto paralar ile ödenebilecek. Karar, 1 Eylül tarihinden itibaren geçerli olacak ve bir takım şartlar taşıyacak.

Karara göre bu uygulamadan sadece periyodik olarak maaş alan kişiler yararlanabilecek. Serbest meslek sahipleri bu kararın içinde yer almayacak. Ama ikramiye, avans gibi uygulamalar da kripto paralar ile ödenebilecek.

Ayrıca bir borsada doğrudan fiyat para birimine çevrilemeyen hiçbir kripto parayla ödeme yapılamayacak.

Karar aynı zamanda bir kilitlenme süresine tabi olan herhangi bir kripto varlığının kullanılmasına da yasaklıyor. Kullanılacak kripto varlıkların bir para birimi gibi işlev görmesi gerekiyor.

Koşullardan en dikkat çekeni ise ‘kripto varlığının değerinin bir veya daha fazla fiyat para birimine bağlanmasını’ gerektiren bölüm oldu.

Yeni Zelanda, kripto sektörünün düzenlenmesi ve vergilendirilmesi için büyük çaba harcayan ülkeler arasında yer alıyor.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın