LUNA İhbarçısından Uyarı: “Ne Kadar Yakım Olursa Olsun Bu Seviyeye Ulaşmayacak!”

0
LUNA İhbarcısından Uyarı: Ne Kadar Yakım Olursa Olsun Bu Seviyeye Ulaşmayacak!
  • Terra Whistleblower’ı/ihbarcısı yatırımcıları uyardı, Luna Classic’in (LUNC) ne kadar yakıldığının önemli olmadığını söyleyen haber kaynağı, kripto para biriminin asla 0,01 dolara ulaşmayacağını belirtti.

FatMan, LUNC satın alanlarını planlı coin yakımı konusunda çok iyimser olmamaları konusunda uyardı ve LUNC token’ın 0,001 doları bulma ihtimalinin sıfır olduğunu söyledi.

Terra Luna (artık LUNC) & UST birkaç hafta önce çöktüğünden ve Terra 2.0 yayına girdiğinden beri, LUNC sahipleri fiyatını artırmak ve kayıplarının bir kısmını geri almak için bir strateji arıyorlar.

Kripto topluluğunun bu gibi durumlarda en çok başvurdukları yollardan biri ise coin’lerin yakımını gerçekleştirerek dolaşımdan çıkarmak. Şu anda dolaşımda 7 trilyon’a yakın LUNC token bulunuyor ve LUNC fiyatı şu anda token başına 0,0006 ABD doları seviyesinde bulunuyor.

Görünüşe göre, dolaşımdaki arzı yüksek olan tüm kripto para birimlerinde olduğu gibi yeni alıcılar düzenli olarak coin yakılmasının fiyatı 0,001 dolara itmesini bekliyor. Terra (LUNA) konusunda içeriden aldığı bilgileri paylaşmasıyla tanınan FatMan ise yatırımcıların bunun asla olmayacağını bilmelerini istiyor.

LUNC fiyatı 0,01 dolara ulaşamayacak

FatMan, yakın zamanda paylaştığı bir tweet’te LUNC’nin yakın zamanda 0,001 dolara ulaşacağı hakkında yanıltıcı anlatılarda bulunan ve naif yatırımcıları LUNC’yi satın almaya ikna etmeye çalışan insanları eleştiriyor. Twitter kullanıcısı, ne kadar yakılırsa yakılsın LUNC’nin  bahsedilen fiyat seviyesine asla ulaşılmayacağına inanıyor.

“Bunu kimin duymaya ihtiyacı var bilmiyorum, ancak bazı LUNC alıcıları ironik olmayan bir şekilde bunları düşünüyor, ancak işte gerçekler:

– Ne kadar yaktığınız önemli değil, LUNC asla 0,01 dolara ulaşmayacak,

– On-chain’deki ölü hacim nedeniyle yakımların fiyata etkisi çok az olacak,

– Büyük borsalar asla katılım sağlamayacak.”

FatMan iddiasını 0,001 dolarlık bir fiyat seviyesinin ulaşılması için ulaşılması oldukça zor olacak olan 40 milyar dolarlık bir piyasa değerine ihtiyaç duyacağını söyleyerek destekliyor.

On-chain hacim tükenmiş durumda

Bunu takiben Twitter kullanıcısı, iddiasını birkaç sebeple daha destekliyor. Bunlardan birincisi, LUNC’nin on-chain hacminin tükenmiş olması. Zinciri zorlayacak herhangi bir ürün olmadığı için token’a talep de yok.

Bunun yanı sıra LUNC’yi destekleyecek herhangi bir kullanım durumu olmadığından bahseden FatMan, daha önce onunla ilişkilendirilen sistem ve protokollerin çoğunun Terra 2.0’daki yeni LUNA’ya taşındığından bahsediyor. Yani kısacası yatırımcıya göre, LUNC için fiyat artışını garanti edecek ve piyasa değerini artıracak zincir üstü hacim yok.

lunc

Büyük borsalar tarafından desteklenmeyecek

Ayrıca, yine FatMan’a göre topluluk büyük miktarda LUNC yakmaya başlasa bile, en iyi borsaların çoğu bu hareketi desteklemeyecej. Örneğin Binance, toplam arzın neredeyse üçte birini oluşturan 2 trilyondan fazla LUNC’ye sahip. Buna rağmen borsa LUNC varlıklarını yakmaya karar verse bile fiyat 0,001 doların yakınında bir yere ulaşmayacak. Bu nedenle, büyük LUNC yakımlarını desteklemek için Binance veya başka herhangi bir borsa için geçerli bir seçenek olmayacak.

Fatman bu durumu ise takipçilerine şu şekilde açıklıyor:

“Binance’ın tüm 2.17T (2.170.000M) LUNC cüzdanını, yani tüm tekliflerden daha büyük bir yakım gerçekleştirdiğini ve arzı 4.37 trilyona düşürdüğünü varsayalım. 0,01 dolarlık bir LUNC, mevcut piyasa değerinden 109,25 kat daha yüksek olan 43,7 milyar dolarlık bir piyasa değeri gerektirecektir.

Benim fikrime göre mümkün değil.”

Terra’nın çöküşünden beri içeriden bilgiler sağlayan, Terra CEO’sunun ağ kurtarma önerisinin oylamasını manipüle ettiğini ve Kwon’un, Abracadabra’nın Degenbox adlı borçlanma protokolünün yardımıyla, şu anda başarısız olan stablecoin’in peg’ini bile yerinden oynatmadan milyarlarca değerinde UST’yi bozdurabilme potansiyeline sahip olduğunu hatta 2.7 milyarlık fonu nakde çevirdiğini iddia eden FatMan, amacının yatırımcıların LUNC’ye yatırım yaparken dikkatli olmaları ve kendileri gerçekçi olmayan beklentilerin peşine düşmemeleri gerektiği konusunda bir mesaj vermek olduğunu söylüyor.

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın