Louis Vuitton, Sahteciliğe Karşı Blockchain Kullanacak

0

Blockchain başlangıçta Bitcoin işlemlerini optimize etmek ve güvence altına almak için oluşturulan teknoloji şimdi birçok endüstriyi yavaş yavaş etkisini alıcak bir potansiyele sahip çağ açıcı bir proje olarak karşımıza çıkıyor. Fintech şirketlerinden büyük oyun markalarına kadar Blockchain teknolojisine ciddi yatırımlar yapılıyor. Bu grup içerisinde giren en son, tedarik zinciri boyunca yüksek fiyatlı malların gerçekliğini doğrulamak için tasarlanmış bir blockchain teknolojisini piyasaya sürecek Louis Vuitton markasının sahibi LVMH’dir. Kod adı AURA olan, kriptografik provenans platformunun Mayıs ve Haziran ayları arasında kullanıma başlayacağını bildirdiler. Aura, JPMorgan tarafından geliştirilen Ethreum Blockchan’in lisanslı bir versiyonu kullanılarak yapıldığı belirtildi.

Blockchain sistemi Louis Vuitton ve marka sahibi LVMH diğer markaları olan Parfums Christian Dior ürün takibi içinde kullanılacağı bildirildi. Daha sonra LVMH’nin diğer 60’dan fazla lüks markalarına kadar kullanım alanı büyütülecek. Gelişmelerle ilgili bir kaynak bir kaynak Coindesk platformuna şu açıklamalarda bulundu: “AURA ile, lüks markaların ürünlerinin orijinalliğini tespit etmek ve hammaddeden satış noktasına ve mal pazarlarına kadar izlenicektir. Bir sonraki aşamada ise, yaratıcı fikri mülkiyet hakların, her markaların müşterileri için özel tekliflerin ve reklam karşıtı sahtekarlığın korunmasını da sağlayacak” dedi.

Kaynak:  luxurylaunches

 

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın