Louis Vuitton, Sahteciliğe Karşı Blockchain Kullanacak

Blockchain başlangıçta Bitcoin işlemlerini optimize etmek ve güvence altına almak için oluşturulan teknoloji şimdi birçok endüstriyi yavaş yavaş etkisini alıcak bir potansiyele sahip çağ açıcı bir proje olarak karşımıza çıkıyor. Fintech şirketlerinden büyük oyun markalarına kadar Blockchain teknolojisine ciddi yatırımlar yapılıyor. Bu grup içerisinde giren en son, tedarik zinciri boyunca yüksek fiyatlı malların gerçekliğini doğrulamak için tasarlanmış bir blockchain teknolojisini piyasaya sürecek Louis Vuitton markasının sahibi LVMH’dir. Kod adı AURA olan, kriptografik provenans platformunun Mayıs ve Haziran ayları arasında kullanıma başlayacağını bildirdiler. Aura, JPMorgan tarafından geliştirilen Ethreum Blockchan’in lisanslı bir versiyonu kullanılarak yapıldığı belirtildi.

Blockchain sistemi Louis Vuitton ve marka sahibi LVMH diğer markaları olan Parfums Christian Dior ürün takibi içinde kullanılacağı bildirildi. Daha sonra LVMH’nin diğer 60’dan fazla lüks markalarına kadar kullanım alanı büyütülecek. Gelişmelerle ilgili bir kaynak bir kaynak Coindesk platformuna şu açıklamalarda bulundu: “AURA ile, lüks markaların ürünlerinin orijinalliğini tespit etmek ve hammaddeden satış noktasına ve mal pazarlarına kadar izlenicektir. Bir sonraki aşamada ise, yaratıcı fikri mülkiyet hakların, her markaların müşterileri için özel tekliflerin ve reklam karşıtı sahtekarlığın korunmasını da sağlayacak” dedi.

Kaynak:  luxurylaunches

 

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.