LocalBitcoins ve LocalEthereum Rekabeti!

Bitcoin alım satımı için borsalardan farklı olarak tercih edilecek bir seçenekte aracı olmadan peer-to-peer (kişiden kişiye) güvenli bir şekilde Bitcoin alınıp satılabilecek platformlardır.

Kripto para sektörüne ilgi arttığı ve borsalar tam olarak tüm ihtiyacı karşılayamadığı için peer-to-peer platformları daha popüler oldu.

Günümüzde P2P platformları arasında en bilineni LocalBitcoins’dir. Ama görünüşe göre Ancak LocalBitcoins’in rakibi olan LocalEthereum, bu durumu değiştirerek en çok tercih edilen olmak istiyor. Ethereum odaklı bir P2P platformu olan LocalEthereum, adını LocalCryptos olarak değiştirdiğini duyurdu. Artık Ethereum ile birlikte Bitcoin’i de destekleyen LocalCryptos, dahada çok kripto parayı destekleyerek LocalBitcoins’i geri de bırakmak istiyor. LocalCryptos CEO’su Michael Foster, konuyla ilgili olarak bir açıklama yaptı ve şunları söyledi:

“LocalBitcoins gibi platformlar merkeziler, gizlilik sunmuyorlar ve emanet usulüyle çalışıyoralar. Bu platformlar hack saldırılarına ve hırsızlıklara karşı en az merkezi bir borsa kadar savunmasızlar. LocalCryptos ise emanet usulüyle çalışmaz ve bizim uçtan-uca şifrelenmiş işlemlerimiz tamamen gizlidirler.”

LocalCryptos ve LocalBitcoins arasındaki bu yarış uzun süre daha devam edecek gibi görünüyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.