LMAX CEO’su: İnsanlar Portföylerinde Kripto Para İstiyor

0
206

LMAX CEO’su David Mercer’e göre, önümüzdeki iki yıl kripto para sektörüne giren kurumlar için kritik olacak. The Scoop’un bu haftaki bölümünde Mercer, The Block LMAX Digital’in 2019’a kıyasla bankalardan ve fonlardan gelen taleplerde önemli bir artış yaşadığını söyledi.

Mercer, LMAX Digital’in iki yıl önceki lansmanından bu yana artan hacimleri hakkında konuştu ve firmanın bugüne kadar 85 milyar dolarlık işlem gerçekleştirdiğini açıkladı.

Şimdilik Mercer, bankaların nispeten küçük bir varlık sınıfına yatırım yapmakla ilgilenmediklerini söyledi. Ancak, müşteri talebi nedeniyle önümüzdeki iki yıl için de pazara büyük adımlar atmaya başlayacaklarını umuyor. Mercer’e göre müşteriler portföylerinde kripto para istiyorlar. Mercer bununla ilgili şu ifadeleri kullandı:

“Bu müşteriyi elinizde tutmak ve bir perakende kripto broker’a kaptırmak istemiyorsanız, erişim sağlamanız daha iyi olur ve erişim LMAX Digital gibi kurumsal borsalarda gerçekleşir.”

Yatırım bankalarının pazara girdiğini söyleyen Mercer’e göre bu bankalar ilerleyen dönemlerde müşterileri için kripto paraları muhafaza edecekler yada müşterilerine kredi verecekler. Yani özetle büyük, tanınan bankaların sektöre girmesi müşteri talebiyle gerçekleşecek. Şu anda, büyük oyuncular kripto para bulundurmak istemiyor, ancak bu değişiyor. Mercer, faktörlerin doğru yönde ilerlediğini dile getirdi.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın