Litecoin’in Parlama Zamanı Geldi Mi?

0

Kripto para birimi piyasası kazançlarla parlıyor. Ethereum, Bitcoin’in yana doğru gerçekleşen hareketini ve altcoin hakimiyetinin yükselmesini, 4000 doları geçmek için kullandı. Ancak bu kadar büyük bir artışın ardından Ethereum’un yavaşlayabileceğine dair işaretler var. Litecoin’in parlama zamanı geldi mi?

Litecoin, kripto para piyasa değeri sıralamasında ilk onda kalmaya devam ediyor. Ancak bazı yatırımcılar, LTC’nin belki de en üst bölgedeki yerinden vazgeçip, büyümek için muhtemelen çok daha iyi temellere sahip iki kripto para birimi olan Chainlink ve Uniswap’a yerini vermek üzere olduğu konusunda düşüncelere sahipler.

Bununla birlikte, Litecoin’in deposunda biraz daha benzine sahip olabileceği görülüyor. Kurucusu Charlie Lee tarafından Bitcoin dijital altınına dijital gümüş olarak adlandırılan şirket, henüz bu yüksek iddiasından vazgeçmiş gibi görünmüyor.

Litecoin, yalnızca Bitcoin’e karşı Mart ayından bu yana %110’dan fazla yükseldi. Grafiğe bakıldığında, yıllar önceki zirvelere kıyasla bunun çok fazla olmadığı görülüyor. Son dönemdeki en düşük seviye, en son Şubat 2017’de görülen en düşük seviyeye benzerlik gösteriyor.

Kaynak: Coin Paprika

Bunun yanında, Litecoin Ethereum’a karşı en azından kısa ila orta vadede daha da büyük bir değer üretebilir. Ethereum, çok kısa sürede dolar karşısında %100’den fazla değer kazandı. Yakın gelecekte bu kadar hızlı bir büyümenin en az %10 veya %20 şeklinde geri çekileceği beklenebilir.

Kaynak: Tradingview

Bir numaralı akıllı sözleşme platformu statüsüne bakıldığında Ethereum’un uzun vadede daha iyi bir oyun çıkaracağı düşünülse de ETH / LTC paritesindeki çift dip, Litecoin için Ethereum’a karşı bir yükselişin başlangıcı olabilir.

Datadash YouTube kanalının analisti Nicholas Merten’e göre:

“Bu durum, o oyunlardan biri olacak; bu likiditenin döngüsünü, Litecoin’in sadece Bitcoin’e karşı değil, Ethereum’a karşı da bir miktar zemin kazanmasını izlemek isteyeceğiniz bir oyun olacak”

Uzun vadeli yatırımcılar için Bitcoin ve Ethereum tutmak en güvenli ve en az riskli yoldur. Bununla birlikte, bazıları düzenli olarak gerçekleşen döngülerden yararlanmak isteyebilir. Litecoin böyle bir döngünün başında olabilir mi?

Şimdiye kadar  Litecoin’in (LTC) fiyatı 2021’de %195 civarında arttı ve CoinMarketCap verilerine göre yazım sırasında 380 dolardan el değiştiriyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın