Litecoin Kurucususu Charlie Lee: Litecoin’i Eğlence İçin Çıkarttım

0

Litecoin (LTC) kurucusu Charlie Lee, geçtiğimiz günlerde Litecoin durumu hakkında bir röportaj verdi ve gelecekteki planları hakkında bazı açıklamalarda bulundu. Lee, en büyük beşinci kripto para birimini neden çıkarttığı sorusunu iu şekilde cevap verdi:

“Litecoin’i genel olarak eğlence için çıkarttım. Altın ve gümüş arasındaki ilişkiyi Bitcoin ve Litecoin ile bağdaştırmak istedim, Bitcoin’in iyi bir değer saklama aracı, Litecoin’in ise iyi bir ödeme aracı olması amacıyla taklit etmek istedim.”

Lee bu itirafından sonra dikkat çekici bir itirafta daha bulundu ve Litecoin’in bu kadar başarı elde edebileceğini tahmin etmediğini belirtti. Litecoin’deki büyümenin sadece Bitcoin’in yükselişiyle alakalı olmafığını dile getiren Lee, bu yükselişe ek olarak blockchain ağında SegWit’in aktif edilmesinin de LTC’nin başarısında büyük bir etkisi olduğunu açıkladı.

Litecoin Daha Az Güvenli

Lee, bu konuşmalarına ek olarak Litecoin’in Bitcoin’den daha az merkeziyetsiz olduğunu ve daha az merkeziyetsiz olduğunu fakat daha hızlı işlenler, daha düşük işlem ücretleri ve daha büyük bir bant genişliği için tasarlandığını söyledi.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indererek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın