Litecoin 50 SMA’dan Sıçrıyor, Ancak Yükseklerde Kalmıyor

Kripto para birimleri bu yıl şimdiye kadarki en iyi zamanlarını yaşadı. İlk koronavirüs dönemi sırasında Mart ayındaki geri çekilmenin ardından yükselme yaşandı ve bu eğilim o zamandan beri devam etti. Özellikle, Kasım başından bu yana süreçte daha da hızlandı.

Litecoin bu yılın başlarında geride kalmıştı, ancak son aylarda kripto piyasasının geri kalanını yakalamayı başardı. Kasım ayının ilk yarısında, Litecoin’de 93 dolar’a yükseliş ve H4 grafiğindeki 200 SMA (mor) tarafından durdurulan bir geri çekilme gördük. Ardından Aralık ayının sonuna doğru ikinci sıçrama meydana geldi. Ancak, önceki yüksek direnç olarak hareket etti ve fiyat tekrar aşağıya çekildi.

Düşük değer, öncekinden yüksekti ve bu da satın alma baskısının yukarı yönde kaldığını ortaya koyuyor. Aralık ayında, Litecoin güçlü bir yükseliş daha yaşadı ve fiyatın 123.40 dolar’a yükseldiği görüldü. Hafta sonu, kripto para birimleri tekrar geriledi ve bu dün de devam etti. Ancak, 50 SMA (sarı) bugün H4 tablosunda desteğe dönüştü.

Bu son düşüş, bir öncekinin üzerinde sona erdi ve daha yüksek düşüşlerin olmasını engelledi. Aynı zamanda, alıcıların da hala yönetimde olduğu görülüyor. Kar amaçlayanların gözdelerinden biri olan Litecoin’in son durumu bu şekilde.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.