Liste Dışı Bırakılan Kripto Para Tüm Parasını Tükketi!

Substratum, 2017 yılında “özgür ve adil bir internet” vizyonuyla kripto para sektörüne girişini gerçekleştirmişti. Hatta şirket, bu projesini gerçekleştirmek için düzenlediği ICO’da tam tamına 13.8 milyon dolar para toplamıştı.

2017 yılında 13.8 milyon dolar toplayan Substratum, artık elindeki bütün paraları eritti ve bazı yatırımcılar bu duruma isyan etmekte.

Şirket, Medium’da yayınladığı bildiride, iki yıldan daha az sürede yaklaşık 14 milyon doları tükettikten sonra şimdi bir “geçiş” aşamasına girdiğini açıkladı. Ohio ofisindeki çalışanlarının yüzde 40’ını iş hakkını feshettiğini bildiren Substratum, kalanları Tennessee’ye taşıyarak bu ofisi tamamen kapatacak. Bildiriye göre proje, bundan sonra “özel fonlama” aracılığıyla ilerletilecek.

Substratum’un bu durumundan kuşkulanan bazı yatırımcılar, projeyi “exit scam” ile suçladılar. Substratum’un iş hakkı feshedilen teknik lideri Dan Wiebe, bu suçlamalara cevap vererek, “Kripto para alım satımında uzmanlığım yok ama bir ‘exit scam’, token en yüksek değerler deyken gerçekleştirilmez mi? Bu ‘exit scam’ için son derece uygunsuz bir zaman.” cümlelerini kullandı.

Büyük Değer Kaybett

SUB, şu sıralar 0,008939 dolardan işlem görmekte. Token, 2018 yılının Ocak ayında 3.25 dolarla zirve seviyesine yükselmişti ve şu anda bu zirvenin neredeyse yüzde 99.80 altında.

SUB, geçtiğimiz ay ise lider kripto para borsası Binance’ten liste dışı bırakılan kripto paralar arasındaydı.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.