Lihtenştayn Parlamentosu Blockchain Yasasını Onayladı

0

Lihtenştayn’ın Parlamentosu 3 Ekim 2019 tarihinde, oybirliğiyle Blockchain Yasası olarak da bilinen Güvenilir Teknolojilere Dayalı Hizmetler Sağlayan Tokenlar ve Varlıklar Yasası’nı kabul etti.

Yasanın hazırlanması üç yıl sürdü ve ilk okuma Haziran ayında meclis oylamasından geçti. İkinci okuma 3 ekimde geçti ve şimdi bir sonraki adım Lihtenştayn Prensi tarafından onaylandı ve yasa yürü 1 Ocak 2020’de yürürlüğe girecek. Parlamentonun duyurusu, bu eylemin Lihtenştayn’ı token ekonomisinin kapsamlı düzenlemesine sahip ilk ülke yapacağını iddia ediyor.

Yeni onaylanan yasa, müşteri ve varlık koruma ile ilgili medeni hukuk konularını düzenlerken, token ekonomisindeki çeşitli hizmet sağlayıcıların yeterli denetimini sağlar. Lihtenştayn Başbakanı Adrian Hasler şunları söyledi:

“TVTG ile hükümetin finans merkezi stratejisinin temel bir unsuru uygulanmakta ve Lihtenştayn token ekonomisindeki sağlayıcılar için yenilikçi ve yasal olarak güvenli bir yer olarak konumlandırılmaktadır.”

Daha önce Lihtenştayn’ın blockchain konusundaki olumlu tavrı zaten birçok blockchain şirketini ülkeye çekti. Bu şekilde devam ettiği sürece de daha çok şirketi çekeceği kesin. Son olarak geçtiğimiz günlerde kripto para platformu Bittrex Lihtenştayn’da bulunan yeni ticaret platformu Bittrex Global’i duyurdu.

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın