Haberler Manşet

Libra’dan Bir Ayrılık Haberi Daha!

single-image

Libra Ürün Müdürü Projeden Ayrıldı

Libra Birliği’nin ürün müdürü Simon Morris, LinkedIn profiline göre Libra projesinden ayrıldı. 9 Ekimde erişilen profile göre ayrılık, projeye katıldıktan beş ay sonra gerçekleşti.

Libra Birliği, Facebook’un kendi kripto para projesi Libra’nın, ağını yönetmesi amacıyla kurulmuş bir organizasyondur. İsviçre kayıtlı Libra Birliği aynı zaman hiçbir kar amacı gütmemektedir.

LinkedIn profiline göre Morris, Nisan ayında projeye katıldı ve Libra’nın duyurulmasından sadece iki ay sonra Ağustos ayında ayrıldı. O dönem, Libra macerasının bir parçası olmak için “çok heyecanlı” olduğunu söylemişti. Ayrıca o dönem proje için “bu sadece bir başlangıç ​​ve yapılacak çok iş var” demişti.

Morris Libra projesinden önce 2016’ya kadar 9 yıl boyunca BitTorrent’te çeşitli pozisyonlarda çalışma fırsatı bulmuştu. 9 yıllık dönemin 2017-2018 yıllarında ise BitTorrent protokolüne entegre edilecek bir kripto para projesinin tasarımı ve geliştirmesini denetledi.

Libra’ya olan bakışın pozitif olmasının bir sebebi de arkasındaki büyük isimlerdi. Ama geçtiğimiz günlerde en büyük destekçilerinden olan PayPal, endişelerini sebep göstererek projeden ayrıldı. Ama buna rağmen PayPal temsilcisi “Libra’nın hedeflerini hala destekliyoruz ve gelecekte birlikte çalışmak için diyaloğu sürdürmeyi umuyoruz.” şeklinde bir açıklama yaptı.

Diğer üyelerinde benzer nedenlerle katılımlarını yeniden gözden geçirdiği konuşuluyor.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Bir Yorum Yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacak.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz