Libra’da Stratejik Ayrılık Gerçekleşti!

0
387

Son bir kaç gündür PayPay’ın Libra projesinden ayrılması ile ilgili iddialar vardı. Bu iddialar doğru çıktı. Paypay konuyla ilgili resmi bir açıklama yaptı.

Ödeme devi yaptığı resmi açıklama İle projeden çıktığını resmen kamuoyuna bildirdi. Ödeme devi yaptığı açıklamada, proje içinde daha fazla yer almak istemediklerini buna karşın ise bu projeyi ve şirketle yapılacak diğer ortaklıkları desteklediğini açıkladı.

Açıklamada ayrıca: Facebook, PayPay için her zaman stratejik bir ortak olmuştur. Facebook ile yapılacak çeşitli ortaklıkları daima sürdürmekten onur duyarız. Bunun yanında ise Libra’nın amaçlarını ve stratejilerini desteklemeye devam edeceğiz denildi.

Dün birçok uluslararası gazetede yer alan habere göre PayPay, Libra’nın Washington’da gerçekleşen toplantısına katılmadı. Bu toplantıya katılmayan tek Libra üyesi de ödeme devi PayPay oldu. Bu toplantı Libra’ya küresel bazda artan tepkiler için yapılmıştı. Üyeler bu tepkilere karşı nasıl reaksiyon verilmesi gerektiğini tartıştı.

PayPay’ın, bu ortaklıktan ayrılmasının nedenini ise bir çok uzmana göre, potansiyel kısıtlamaların kendi iş alanına yayılma ihtimali olarak dikkat çekiyor.

Son olarak yeni açmış olduğumuz Twitter hesabından bahsetmek istiyoruz. Bu hesapta kripto paraları genel olarak konuşuyor, Bitcoin ve altcoinlerin analizini yapıyoruz. Blockchain ve geleceği de tartışacağımız bu hesabı takip etmenizde büyük yarar olabilir. Hesabımız: Coin Evreni (@CoinEvreni): https://twitter.com/CoinEvreni?s=08 linkteki bağlantı ile ulaşabilirsiniz.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın