Libra, Bitcoin’i Güçlendirdi

0

Son zamanlarda internette en çok arananlar listesine girmeyi başaran Bitcoin artmaya devam ediyor. Facebook Libra’yı tanıttıktan sonra artma eğilimini sürdüren Bitcoin Libra’nın kendisine tehtit olmadığının anlaşılması ile artışını hızlandırdı. Facebook ilk Libra’yı tanıttığı zaman Bitcoin’e bir tehtit oluşturacak denilirken sonradan kulvarlarının farklı olması sebebiyle bu algı değişti. Bu algı yerini Libra Bitcoin’in adaptasyonunu arttıracak, algısına bırakınca Bitcoin artışını sürdürmeye devam etti.

Bİtcoin TSİ 11:30’da 11.340 dolar seviyesi ile 15 ayın rekorunu tazeledi. Geçtiğimiz günlerde 11 bin dolar seviyesine çıkıp tekrar geri çekilen Bitcoin bugün o direncide kırarak yerini sağlamlaştırmış gibi duruyor.

Facebook‘un blockchain departmanı sorumlusu Marcus yaptığı açıklama ile yorumları destekledi. Marcus Bitcoin ve Libra’nın amaçlarının farklı olduğunu söyledi. Libra bir değiş tokuş aracı olacakken Bitcoin’in amacı bir yatırım aracı olmak bu yüzden Libra Bitcoin’e yarar sağlayacaktır dedi. Bu açıklamalar sayesinde Bitcoin 11 bin dolar seviyesini geçerek yerini sağlamlaştırdı.

Bitcoin TSİ 02:09’da 11 bin 17 doları gördükten sonra son 24 saatte yüzde 5.12 artışla 11 bin 340 dolara yükseldi. Bitcoin, 201 milyar 617 milyon dolarlık piyasa hacmiyle piyasanın yüzde 59.9’unu oluşturdu.

Toplam 2,284 adet kripto para biriminin oluşturduğu piyasanın en yüksek hacimli 100 birimden son 24 saatte 66’sı yükselirken, yüzde 43 ile en çok 67’nci sıradaki Energi değer kazandı. En büyük 10’dan da yüzde 0.12 ve yüzde 0.08 ile sırasıyla yalnızca Litecoin ve Tether düştü.
Bitcoin’deki artışa paralel olarak piyasa hacmi son 24 saatte yüzde 3.7 artışla 336 milyar 802 milyon dolara yükseldi ve piyasadaki 24 saatlik işlem hacmi de 66 milyar 683 milyon dolar olarak hesaplandı.

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın