LG Şirketinden Blockchain Uygulaması

0

LG’den, Okul Yemeği İçin Blockchain Uygulaması

Güney Koreli çokuluslu şirketler topluluğu LG Corp’un bir yan kuruluşu olan LG CNS, okul kafeteryasındaki öğle yemeklerinde tedarik zinciri şeffaflığını arttırmak için blockchain uygulayacak. 

Yerel BT servis sağlayıcısı SayIT ile ortaklaşa oluşturulan yeni sistem, LG’nin ilk kez Mayıs 2018’de başlatılan tescilli blockchain platformu Monachain’e dayanacak. 

Bölgesel hükümetlerle işbirliği içinde, sistem ulusal okul kafeteryasında sunulan yiyecekler için uygulanacak ve kullanılan tarımsal ürünler için şeffaf bilgi ve tedarik zinciri geçmişi sağlayacak. Yani kullanılan ürünlerin üretimi, işlenmesi, dağıtımı, satın alınması ve tüketimi ile ilgili tüm bilgiler kaydedilecek ve halka açıklanacak. 

Resmi bir açıklamada, LG CNS girişimin, ebeveynlerin çocuklarının sağlığını korumak için bilinçli seçimler yapmalarına yardımcı olmayı hedeflediğini belirtti. Ayrıca, gıda üreticilerinin mallarını tüketicilere tanıtan mobil el ilanları dağıtmalarını sağlayan platform tarafından bir reklam sisteminin destekleneceğini açıkladı. 

Geçtiğimiz yaz, LG CNS, kurumsal zinciri tekliflerini blockchain dahil yedi önemli alanda daha da destekleme planlarını açıkladı. Şirket ayrıca, Nisan ayından bu yana Jeju Adası’ndaki elektrikli otomobillerde kullanılan pillerin geri dönüşümüne odaklanan benzer bir platform inşa ediyor. 

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın