Ana Sayfa Koinler Cardano (ADA) Lark Davis’e Göre Çok Yakında ‘Cardano Yazı’ Yaşanacak!

Lark Davis’e Göre Çok Yakında ‘Cardano Yazı’ Yaşanacak!

0

Popüler kripto trader’ı Lark Davis, önümüzdeki birkaç ayın “Cardano yazı” olabileceğini düşünüyor. Davis 26 Mayıs tarihinde paylaştığı videoda Cardano’ya dair beklentilerini paylaştı.

Ünlü tarder, hisse kanıtı (PoS) blockchain platformu Cardano’nun (ADA) bir dizi potansiyel yükseliş gelişmeleriyle yatırımcıları şok edeceğini tahmin ediyor.

“Cardano patlamaya hazır. Aslında, geçen gün tüm zamanların en yüksek fiyatına ulaştı. Ancak, Cardano’daki akıllı sözleşme lansmanının beklentisiyle başlatılan bir sürü yeni uygulama ile bir Cardano yazına girebileceğimizi düşünüyorum.”

Bilindiği üzere Cardano, 16 Mayıs’ta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2.45 dolar’a ulaştı, ancak daha sonra geçen hafta yaşanan geniş kripto fiyat düzeltmesinde bu değerin çoğunu kaybetti. Yazının kaleme alındığı saat itibariyle 1.56 dolar’dan işlem görüyor. Davis, 376.000 YouTube abonesine bu ayın başındaki fiyat çılgınlığının projeyi çevreleyen muazzam heyecan düzeyinin kanıtı olduğunu söyledi.

“Burada ilginç olan şey, Cardano için tüm bu çılgın fiyat hareketinin gerçekleşmesi ve henüz ana ağda akıllı sözleşmelerimizin bile olmaması. Cardano’da akıllı sözleşmelerin başlatılması için çok fazla heyecan ve beklenti var.”

Bir Ethereum rakibi olan Cardano’nun arkasındaki geliştirme ekibi, Nisan ayında akıllı sözleşme işlevselliğinin bu Ağustos ayında ADA’nın blockchain’ine ulaşacağını duyurdu. Projenin arkasındaki ekip olan Input Output Hong Kong (IOHK), kullanıcıların desteklenen Ethereum token’larını (ERC-20) özel Cardano tabanlı token’larla değiştirmelerini sağlayacak bir dönüştürücü başlatmaya hazırlanıyor.

Davis ayrıca, geçtiğimiz hafta ilk kez kurumsal girişlerde Cardano’nun Bitcoin ve Ethereum’u geride bıraktığını gösteren CoinShares raporuna atıfta bulundu. CoinShares’e göre bu gelişme, “yatırımcıların çevresel faktörlere dayalı olarak proof of stake’i seçtiğini gösteriyor”.

Buna karşılık, iş kanıtı (PoW) kripto para birimleri, işlemleri takip eder ve karmaşık matematiksel problemleri çözmek için bir bilgisayar ağına güvenerek yeni bloklar oluşturur. Bu da oldukça merkezi olmayan, ancak büyük miktarda elektrik kullandığı için eleştirilen bir mekanizma.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

YORUM BULUNMUYOR

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın