Kurumsal Yatırımcıların Kripto Girişimlerine İlgisi Azalıyor!

Kripto para endüstrisine ilişkin yeni bir rapor hazırlayan Galaxy Research, kritik bir veri paylaştı. Araştırmada piyasanın 2023’teki fiyat hareketine ilişkin tahmin de yer aldı. İşte araştırmanın detayları.

Galaxy Research, mevcut piyasa koşullarının 2022 yılının ikinci ve üçüncü çeyreğindeki azalan desteğin devam edeceğini belirtti.

Kurumsal Yatırım Kripto Paralardan Kaçıyor

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere kripto para piyasası 2022 yılına kötü bir başlangıç yapsa da risk sermayesinin ilgisini çekiyordu. Nitekim ikinci ve üçüncü çeyreğin gelmesiyle birlikte yatırımlar sert bir şekilde azaldı. Risk sermayesindeki azalış 2023 yılının başında da devam etti.

Firmwide Research Başkanı Alex Thorn’a göre risk sermayesi fonları 2023 yılında da düşük kalacak.

2022 yılında Web3 başta olmak üzere birçok farklı sektöre 30 milyar doların üzerinde yatırım yapılmıştı.

Firmalar Bu Kripto Sektörüne Milyarlarca Dolar Yatırdı!

2022’de 2900 girişim anlaşması yapılırken, bu anlaşmalardaki sermaye akışı dördüncü çeyrekte dip kaydetti.

Kripto para

Kripto ve Web3 şirketleri, bu eğilim devam ederse 2023’te fon toplamakta zorluk çekebilir.

Düzenleyici Hamleler Sektörü Nasıl Etkileyecek?

Azalan şirket değerlemeleri ve daha katı yatırımcı talepleri, girişimciler için kaynak yaratmayı daha zor hale getirecek gibi görünüyor.

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki düzenleyici ortam da, ülke kripto startup ekosistemine hakim olmaya devam ettiği için bir etki yaratacaktır. Geçtiğimiz yıl, ABD merkezli bir girişim, tüm kripto girişim sermayesi anlaşmalarının %40’ından fazlasını aldı. ABD’nin kripto endüstrisinde devam eden önemi ve baskın konumu, Amerikalı politika yapıcıların gelişmekte olan alan için kuralları ve düzenlemeleri netleştirmesi ve kodlaması için yeterli neden sağlıyor.

Crunchbase’in 5 Ocak tarihli raporunda ayrıca tüm sektörlerde girişim finansmanı için daha yavaş bir 2023 öngörüldü. Küresel risk sermayesi fonu 2021’den bu yana %35 oranında düşerek 445 milyar dolara geriledi.

Kaynak : AMB Crypto


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.