Kurumsal Yatırımcılar Geçen Hafta Bu Altcoin’lere Yöneldi

İngiltere merkezli bir dijital varlık yöneticisi olan CoinShares tarafından yayınlanan son rapora göre XRP yatırım ürünleri haftalık kripto para girişlerinde bir sıçrama gördü. Varlık yöneticisi ayrıca Cardano ve Polkadot’un artan popülaritesinin altını çizdi.

Son dijital varlık fonu akış raporunda CoinShares, toplam kripto para yatırım ürünlerinin, önceki iki hafta boyunca 151 milyon dolar’lık rekor çıkışların ardından geçen hafta 74 milyon dolar değerinde giriş çektiğini belirtti. XRP yatırım ürünleri, Polkadot’taki 3.8 milyon dolar’a kıyasla, geçen hafta toplam 4.5 milyon dolar’lık giriş çekti.

Dünyanın en büyük ikinci dijital para birimi Ethereum, geçen hafta tüm dijital varlık girişlerinin yaklaşık %27’sini oluşturdu. ETH ile ilgili yatırım ürünleri, son 7 gün içinde 47 milyon dolar değerinde giriş gördü.

Söz konusu raporda şu ifadeler kullanıldı:

“Dijital varlık fiyatlarındaki zayıflık, yatırımcıları geçen hafta 74 milyon dolar tutarındaki yatırım ürünlerine net girişli pozisyonlar eklemeye sevk etti. Bu, önceki iki haftadaki toplam 151 milyon dolar tutarındaki rekor çıkışların ardından, yönetim altındaki varlıkların %0.34’ünü temsil ediyor. Yatırım ürünü akışları, tüm altcoin yatırım ürünlerine girişlerle birlikte altcoin’lerin popülerliğini koruduğunu gösteriyor. Veriler, sırasıyla 5.2 milyon dolar, 3.8 milyon dolar ve 4.5 milyon dolar tutarındaki Cardano, Polkadot ve XRP’ye girişlerle hisse kanıtı coin’lerin en popüler olmaya devam ettiğini gösteriyor.”

XRP, Cardano ve Ethereum yatırım ürünlerinin popülaritesindeki son artışın yanı sıra, haftalık çıkışlar Bitcoin ile ilgili yatırım ürünlerine odaklanmaya devam etti. BTC ürünleri geçen hafta 4 milyon dolar değerinde çıkış gördü.

XRP ile ilgili haftalık kurumsal girişlerdeki son artışa ek olarak, XRP Ledger (XRPL), sınır ötesi ödemeler için dünya çapındaki kuruluşlar arasında popüler hale geliyor. Mayıs 2021’de Ripple, XRP hakkında bir rapor yayınladı ve XRPL’nin benimsenmesinde bir sıçrama olduğunu vurguladı. Ripple ayrıca XRPL’de NFT’leri desteklemeyi planlıyor.

Son olarak XRP şu anda yaklaşık 46 milyar dolarlık piyasa değeri ile dünyanın en büyük 7. dijital para birimi. Kripto para piyasasındaki son düşüşe rağmen, XRP 1 dolar seviyesinde istikrar kazandı.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Finance Magnates


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.