Ana Sayfa Haberler Kurumsal Para Bu Kripto Para Birimine Akıyor!

Kurumsal Para Bu Kripto Para Birimine Akıyor!

0

Kurumsal yatırımcılar geçen hafta Solana (SOL) yatırım ürünlerine büyük paralar yatırdı. CoinShares verilerine göre, SOL yatırım ürünleri, kripto yatırım ürünlerinde gerçekleşen toplam haftalık kurumsal girişlerin yüzde 86.6’sını oluşturuyor.

CoinShares’in Digital Asset Fund Flows Weekly’nin 14 Eylül tarihli sayısındaki verilere göre; spesifik olarak SOL yatırım ürünleri, 6 Eylül ile 10 Eylül arasında haftalık %275 artışla 49.4 milyon dolarlık giriş gördü. Aynı dönemde, dijital varlık yatırım ürünlerinde yaşanan toplam giriş ise 57 milyon doları buldu. SOL’un fiyatı da gerçekleşen yüksek sermaye girişlerine paralel bir şekilde o hafta yüzde 36 arttı. CoinShares raporu şu sonuca varıyor:

“Solana’nın yönetim altındaki varlıkları, fiyat artışı ve girişlerin bir sonucu olarak 97 milyon dolara yükselerdi ve bu da onu en büyük beşinci yatırım ürünü haline getirdi.”

Ayrıca, diğer altcoin’lere olan talep de Ether (ETH) ve Bitcoin (BTC) ürünlerine olan talebi geride bıraktı. ETH hafta boyunca %10 düştüğü için toplam haftalık girişler de azaldı. Bitcoin 0.2 milyon ABD doları değerinde bir girişle hafta boyunca sabit kalırken, Ethereum toplam 6.3 milyon ABD doları tutarında küçük çıkışlar yaşadı.

Çok varlıklı ürünler de net haftalık girişlere katkıda bulundu: Ripple (XRP), Polkadot (DOT) ve Bitcoin Cash (BCH) sırasıyla 3.2 milyon dolar, 3.1 milyon dolar, 1.7 milyon dolar ve 600.000 dolarlık girişler gördü. Cardano (ADA), merakla beklenen akıllı sözleşmelerinin lansmanı 13 Eylül’de gerçekleşmesine rağmen, önceki haftaya göre yüzde 46 daha düşük bir sermaye girişi yaşadı.

Piyasa değerine göre yedinci en büyük kripto para birimi olan Solana, finans dünyasını yeniden şekillendirmeye devam ediyor. DeFi Land kısa süre önce Solana’da DeFi oyununu başlatmak için 4.1 milyon dolarlık bir finansman turunu tamamladı. Akıllı sözleşme platformu, müzik uygulaması Audius yardımıyla NFT’lere de dahil oluyor.

Yazım saati itibariyle SOL, CoinGecko verilerine göre; gün içinde yüzde 0.5 düşüşle 157.86 dolardan işlem görüyor.  Smart Contractor takma adlı analist, ağın yeni bir ATH yolunda başka bir patlayıcı fiyat artışına hazırlandığını tahmin ediyor.

CoinShares’e göre, kurumsal yatırımcılar şu anda yönetim altındaki varlıklarda (AUM) 56.3 milyar dolara sahip. Bu, önceki haftanın rakamından %9’luk bir düşüşü temsil ediyor. Bu düşüş, geçen hafta kripto pazarının çoğunda genel geri çekilmeye bağlanıyor.

YORUM BULUNMUYOR

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın