Küresel Kripto Ticaret Platformu Paxful, Müşteri Veri Sızıntısı Raporlarını Yalanladı

0

Kripto ticaret platformundan bir sözcü, hassas müşteri bilgileriyle ilgili hiçbir sızıntının olmadığını açıkladı. Kısa süre önce, kripto borsası Paxful’dan elde edildiği iddia edilen özel müşteri ve çalışan verilerini satmaya çalışan anonim bir çevrimiçi kaynak tespit edildi. Şirketten bir sözcü Cointelegraph’a hiçbir müşteri verisinin tehlikeye atılmadığını söyledi.

Sözcü Cuma günü, Müşterilerinin verilerinin hiçbir şekilde tehlikeye atılmadığını ve Paxful platformunda herhangi bir veri ihlali olmadığını belirtti ve ekledi:

Kişinin sahip olduğunu iddia ettiği çalışan verileri, Paxful’un daha önce kullandığı üçüncü taraf bir tedarikçiden yasa dışı olarak elde edildi; Paxful, bu tedarikçiyle olan sözleşmesini Eylül 2020’de feshetmişti. Çalışanlarımızın bu olaydan etkilenmemesi için önlemler aldık ve ihtiyati tedbir olarak durumu aktif olarak izlemeye devam ediyoruz.”

Cuma günü, bir Telegram kanalında birisi, Rusça olarak “Bilgi sızıntıları” başlıklı ve “paxful.com P2P kripto para birimi ticaret platformunun kayıtlı kullanıcı ve çalışanlarının veritabanı İngilizce konuşulan gölge forumunda satışa sunuldu” yazılı bir mesaj yayınladı.

Gönderide telefon numaraları, isimler ve adreslerin yanı sıra, sözde “4,8 milyon girdiden” daha fazla olduğu söylenen bir “dökümün” parçası olduğu söylenen ve satışa sunulan diğer özel bilgiler de mevcuttu.

Teknolojiye daha alışkın hale gelen bir dünyada hackler ve veri sızıntıları maalesef nadir değildir. Facebook kısa süre önce 500.000’den fazla müşterinin verilerini tehlikeye atan bir saldırıya uğradı. Milyonlarca kişi, 2017’deki meşhur Equifax sızıntısından etkilendi. Crypto donanım cüzdan şirketi Ledger de 2020’de veri hacki sorunları yaşamıştı.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın