Ana Sayfa Haberler Küresel Kripto Kullanıcılarının Sayısında Devasa Artış Yaşandı! İşte Dikkat Çeken Kripto Araştırması

Küresel Kripto Kullanıcılarının Sayısında Devasa Artış Yaşandı! İşte Dikkat Çeken Kripto Araştırması

0

Dijital varlık borsası ve ödeme platformu Crypto.com, küresel kripto kullanıcılarının sayısının 2021’in ilk yarısında büyük ölçüde arttığını açıkladı.

Yeni bir araştırmada Crypto.com, küresel kripto piyasasının büyümesinin Ocak ayında 106 milyon kullanıcıdan Haziran ayında 221 milyon kullanıcıya hızla arttığını ortaya koydu.

Kripto borsası, kripto kullanıcılarını büyüklüğündeki patlamaya, Bitcoin’in bu yılın başlarındaki meteorik yükselişinin birincil katkı sağladığını belirtti:

“Bitcoin’in mükemmel performansı nedeniyle Ocak, Şubat ve Nisan aylarının son derece güçlü aylar olduğunu görebiliyoruz. Bununla birlikte, Bitcoin ve Ethereum’un fiyat düşüşü göz önüne alındığında, Mayıs ayı da olağanüstüydü. Özellikle, küresel kripto nüfusunu 100 milyondan 200 milyona iki katına çıkarmak sadece dört ay sürdü. Bu sayıları takip etmeye başladığımızdan bu yana 65 milyondan 100 milyona ulaşmamız dokuz ay sürdü.” 

Crypto.com, kripto paranın benimsenmesinin, ödeme devi PayPal ve kurumsal analitik şirketi MicroStrategy gibi kurumsal oyuncuların girişi tarafından da yönlendirildiğini iddia ediyor.

“PayPal, MicroStrategy, Visa ve Mastercard gibi güçlü kurumlar kriptoyu destekleme planlarını açıklarken, Ocak’tan Nisan’a kadar Bitcoin büyümesine öncülük etti. Benzer şekilde, kurumsal yatırımcılar token’ı tercih etmeye devam ettikçe, Ethereum Mayıs ve Haziran aylarında önemli bir büyüme kaydetti.”  

Altcoin’lere bakıldığında ise, kripto borsası, Bitcoin dışındaki dijital varlıklara artan ilginin büyük olasılıkla şaka tabanlı kripto para birimleri Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu (SHIB) ile ilgilenen yatırımcıların artmasından kaynaklandığını düşünüyor.

“Altcoin’in benimsenmesi, muhtemelen Shiba Token (SHIB) ve Dogecoin (DOGE) gibi token’larla ilgilenen yeni kullanıcıların akınıyla teşvik edildi.”

Crypto.com’a göre çalışma, Binance, Bitfinex ve Gemini dahil 24 dijital varlık borsasından alınan verilere dayanıyor.

YORUM BULUNMUYOR

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın