Küresel Bir Kripto Borsası Nasıl Kurulur? Binance CEO’su Açıkladı

Önde gelen kripto para borsalardan Binance’in CEO’su Changpeng Zhao, yakın zamanda Cointelegraph’a verdiği röportajda , küresel bir borsanın nasıl kurulacağı konusundaki görüşlerini paylaştı. Ayrıca, işletmelerin başarıyı sağlamak için izlemeleri gereken dört temel kriterden bahsetti. Zhao, “küresel zihniyet” in çok önemli olduğunu vurguladı.

“İlk olarak küresel bir zihniyete ihtiyacınız var. Çoğu kripto borsa küresel olduğunu iddia ediyor fakat yakından incelerseniz, çoğunun yalnızca bir bölgeye odaklandığını görüyorsunuz. Ürünlerini yalnızca bir veya iki dilde bulabiliyorsunuz, müşteri hizmetlerini de. Yalnızca kendi bölgelerinde çevrimdışı etkinlikler düzenliyorlar. Bunun sonucunda kullanıcıları da çoğunlukla o bölgeden oluyor.”

CZ, “gerçekten küresel bir zihniyet” oluşturmanın zor bir görev olduğunu söyledi. CZ’e göre, borsa kurucuları) dünyanın birden çok yerinde yaşayıp çalışmadıysa, küresel bir bakış açılası kazanması oldukça zor.

CZ, kripto şirketlerinin küresel olmak için odaklanması gereken dört unsuru özetledi. Birincisi sürdürülebilir bir iş modeline sahip olmak. Diğer önemli faktör kitle tercihlerini bilmek. Bu tercihlere göre hizmetleri uyarlama yeteneği de önemlidir. Son olarak, düzenleyicilerle temas halinde olmak ve müşteriler araç kullanmadan önce sorumluluğu kabul etmek.

Zhao, geleneksel pazarlara kıyasla, kripto borsa endüstrisinin hala emekleme döneminde olduğunu ve benimsenme oranının düşük olduğunu belirtti. Ona göre, önde gelen endüstri oyuncuları endüstrinin inşası, endüstri standartlarının yükseltilmesi, kripto para birimlerinin büyük ölçüde benimsenmesi ve kripto endüstrisinin bir bütün olarak büyütülmesi sorumluluğunu almalıdır.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.