KuCoin Para Çekimlerini Durdurdu mu? -CEO Açıkladı

Tanıtılan yeni token’lara borsasında yer vermesiyle tanınan KuCoin borsasının platformunda para çekme işlemlerini durdurduğuna dair söylentiler ortalıkta dolaşmaya devam ediyor. CEO ise tüm bu iddalara karşı bir açıklama yayınladı. Olay, LUNA çöküşü sonrası yaşanan kayıplar nedeniyle KuCoin’in para çekme işlemlerini durduracağına dair spekülasyonlardan oluşuyor.

KuCoin Borasının Para Çekme İşlemlerini Askıya Aldığı Söylentileri

KuCoin CEO’su Johnny Lyu, Cumartesi günü para çekme işlemlerini naskıya alındığına ilişkin iddiaların tamamını reddetti. KuCoin’in LUNA, 3AC veya Babel’e maruz kalmadığının altını çizen CEO, Terra çöküşüne atıfta bulunarak, herhangi bir coin’in de çöküşünden büyük bir yara almadıklarını belirtti. Platformda para çekme işlemlerini durdurmaya ilişkin hiçbir planları olmadığını belirten Lyu, KuCoin’deki her şey iyi çalıştığını belirtti.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, KuCoin Bitcoin bakiyesi hakkında yanlış iddialar hakkında da yorum yapan Lyu. Pazartesi günü, birçok on-chain izleme aracının borsaların sahip olduğu verilere ilişkin net bir veri sunamayacağını da vurguladı.

“Çoğu on-chain izleme aracı, bakiyelerin tam değerini sunamaz. Bu onların suçu değil çünkü birçok cüzdan ve değişim adresi takip edilmiyor. Daha önce birçok KuCoin cüzdanı Glassnode tarafından izlenmedi ve yakın zamanda BTC etiketlerini güncellediler.”

Kucoin Bitcoin bakiyesi hakkındaki söylentilerin farkında olan CEO, konu hakkında detaylı bilgi talep eden kullanıcıların merakını giderdi. Sosyal medyada yer alan söylentilere göre Kucoin’in sadece 300 Bitcoin var ancak on-chain veriler 16.000’den fazla BTC olduğunu hızlı bir şekilde kanıtlamıştı.

Buna ek olarak, KuCoin CEO’su 16.000 Bitcoin hakkındaki verilerin hala yetersiz olduğunu iddia etti. Birkaç adres hala etiketlenmemiş, bu da gerçek sayıların toplamı karşılamadığını açıkladı. “Etiketlenmemiş birçok adresimiz olduğu için gösterilen mevcut KuCoin BTC bakiyesi hafife alındı.”

Kripto borsalarının çoğu piyasa çöküşüyle karşı karşıya kaldı ve birçoğu işten çıkarma ilan etti. Oynaklığın ortasında KuCoin, işe almaya devam eden birkaç borsadan biri olmasıyla övündü.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Coingape


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.