Kripto Dostu SEC Üyesi, Ripple Davası Hakkında Konuştu! XRP’nin Kaderi Ne Olacak?

0
426

Ripple’ın kaderini belirleyecek olan davanın detayları gün geçtikçe belirginleşmeye devam ediyor. Bir çok xrp yatırımcısı da bu davanın gidişatını merak ediyor. Son günlerde yükseliş trendi yakalayan xrp, yatırımcılarını bir miktar teselli etse de, halen daha büyük zararlar etmiş kişilerin varlığı devam ediyor.

Bildiğiniz üzere Amerika’da menkul kıymetler borsasını denetleyen kurum olan SEC, ripple aleyhine bir dava açmıştı. Davanın ön duruşması 22 Şubat tarihinde olacak. Bu tarih yaklaştıkça da dava hakkında yorumlar ve detaylar gün yüzüne çıkmaya başlıyor.

Bugün ajanslara düşen yorum ise bir hayli dikkat çekici ve kritik öneme sahip. SEC üyelerinden biri olan Hester Peirce, önemli açıklamalarda bulundu:

“Bana göre yaptırım uygulamak, bir düzenleme için en iyi yol değildir. Herkesin görüşü farklıdır, ben meslektaşlarım ile ayni görüşte olmak zorunda değilim. Davanın lehe sonuçlanması için beş üyenin üçünün lehe oy vermesi gerekir, aksi taktirde dava uzayabilir ve mahkemede çözülebilir.”

Bunun yanında SEC üyesine bir hatırlatma yapıldı. 2015 yılında ABD Mali Suçlar Birimi XRP’yi bir dijital para olarak tanımıştı. Bu konuda SEC ile birimin ayrı düşmesi bir çelişki yaratmıyor mu diye üyeye soruldu. Peirce ise, her kurulun uyduğu kuralların farklı olduğunu ve bu tip farklılıkların oluşmasının normal olduğunu söyledi.

Ayrıca, Peirce, 2021’deki kripto düzenlemesi yönünde şunları söyledi: “Pek çok şey, Başkan Biden’in altında kim olduğuna bağlı olacak ve bu, Komisyon’un birçok soruna yöneleceği yönü belirlemeye yardımcı olacak” Peirce aynı zamanda, “SEC’in öne çıkma konusunda harika bir iş çıkardığını ve kripto için net sınırlar belirlediğini ve diğer ülkelerin bunu yapmak için çok daha hızlı olduğunu” belirtti.

Kripto Para Borsası Binance'de %20 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın