Kripto Dostu SEC Üyesi, Ripple Davası Hakkında Konuştu! XRP’nin Kaderi Ne Olacak?

Ripple’ın kaderini belirleyecek olan davanın detayları gün geçtikçe belirginleşmeye devam ediyor. Bir çok xrp yatırımcısı da bu davanın gidişatını merak ediyor. Son günlerde yükseliş trendi yakalayan xrp, yatırımcılarını bir miktar teselli etse de, halen daha büyük zararlar etmiş kişilerin varlığı devam ediyor.

Bildiğiniz üzere Amerika’da menkul kıymetler borsasını denetleyen kurum olan SEC, ripple aleyhine bir dava açmıştı. Davanın ön duruşması 22 Şubat tarihinde olacak. Bu tarih yaklaştıkça da dava hakkında yorumlar ve detaylar gün yüzüne çıkmaya başlıyor.

Bugün ajanslara düşen yorum ise bir hayli dikkat çekici ve kritik öneme sahip. SEC üyelerinden biri olan Hester Peirce, önemli açıklamalarda bulundu:

“Bana göre yaptırım uygulamak, bir düzenleme için en iyi yol değildir. Herkesin görüşü farklıdır, ben meslektaşlarım ile ayni görüşte olmak zorunda değilim. Davanın lehe sonuçlanması için beş üyenin üçünün lehe oy vermesi gerekir, aksi taktirde dava uzayabilir ve mahkemede çözülebilir.”

Bunun yanında SEC üyesine bir hatırlatma yapıldı. 2015 yılında ABD Mali Suçlar Birimi XRP’yi bir dijital para olarak tanımıştı. Bu konuda SEC ile birimin ayrı düşmesi bir çelişki yaratmıyor mu diye üyeye soruldu. Peirce ise, her kurulun uyduğu kuralların farklı olduğunu ve bu tip farklılıkların oluşmasının normal olduğunu söyledi.

Ayrıca, Peirce, 2021’deki kripto düzenlemesi yönünde şunları söyledi: “Pek çok şey, Başkan Biden’in altında kim olduğuna bağlı olacak ve bu, Komisyon’un birçok soruna yöneleceği yönü belirlemeye yardımcı olacak” Peirce aynı zamanda, “SEC’in öne çıkma konusunda harika bir iş çıkardığını ve kripto için net sınırlar belirlediğini ve diğer ülkelerin bunu yapmak için çok daha hızlı olduğunu” belirtti.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.