Kritik Fed Toplantısı Öncesinde Bitcoin Kritik Seviyede!

0
Kritik Fed Toplantısı Öncesinde Bitcoin Kritik Seviyede!

Bitcoin fiyatı kısa bir süre önce bu yılın en büyük düşüşü sonrası 20.000 dolarlık seviyelere kadar geriledi. Piyasada güç kazanan ayılar kritik destek seviyelerini çok sert bir şekilde kırarak direnç seviyeleri oyunun tamamen dışında bıraktı.

Bitcoin fiyatı, Çarşamba günü de düşüş kaydederek art arda sekizinci gün ‘kırmızıda’ işlem görmesiyle birlikte geçtiğimiz hafta bir yukarı yönlü kırılma kaydetmedi. BTC, Avrupa seansı sırasında psikolojik 20.000 dolar seviyesini test etti ancak ayılar ilk denemede onu kırmayı başaramadı. Hedge fonu Three Arrows Capital, Terra ve Celsius Network tarafından yaşanan olumsuz olayların sonuçlarından muzdarip olduğu için kripto para piyasalarında düşüş devam ediyor.

Ağır kaldıraçlı kripto para piyasasından gelen oldukça güçlü aşağı yönlü baskılara ek olarak, finansal piyasalara hakim olan riskten kaçış havası da bu düşüşün arkasındaki en büyük tetikleyici. Federal Rezerv yönetim kurulu bugün toplanacak ve uzmanların beklentisine göre 50-75 baz puanlık faiz artışı yapacak. Daha da önemlisi, Fed aynı zamanda nokta planını (yani gelecekteki faiz artırımı tahminlerini) güncelleyecek ve zaten oldukça şahin olan görünümdeki daha sert şahin değişiklikler yapacak veya Başkan Jerome Powell’ın karamsar sözleri muhtemelen hisse senetleri ve kripto para birimleri gibi yüksek riskli varlıkları yok etmeye devam edecek.

Bitcoin fiyatı dar bir noktada yer alıyor ve her varlık sınıfının para çıkışı gördüğü piyasalarda olduğu gibi çok sert hareketler yaşıyor. Ne yazık ki, kripto para birimleri ve hisse senetleri gibi risk varlıkları, bu tür piyasalarda en çok zarar görenler oldu.

Bitcoin Fiyatında Acı Oldukça Taze

Bitcoin fiyatı, doların gücünün Cuma günü de kaldığı yerden devam etmesinin ardından Pazartesi günü düşmeye devam etti. Yatırımcılar Terra ekosisteminin fiyaskosunu unutmaya başladıkları bir dönemde, bir kripto komisyoncusunun bloke edilmiş bir siparişin birikme oluşturduğu için problem yarattığı haberleri ise panik havasını tetikledi. Bu, varlık sınıfında kargaşa ve paniğe yol açtı ve başka bir LUNA senaryosunun ortaya çıkıp çıkmadığı spekülasyonları ortalıkta dolaşmaya başladı.

BTC fiyatı iki güçlü temel baskı gördü, bu nedenle fiyat hareketini aşağı yönlü itti ve 24.000 doların altına düştü. Aylık S1’in altındaki kapanışla, şu anda mümkün olan tek ticaret, o S1’e geri dönüşün ardından bir ret ve ardından destek arayışında aşağı yönlü bir düşüş. En yakın destek 19.036 dolar, bu da 20.000 dolarlık bariyerin pes edebileceği anlamına geliyor.

Bitcoin

Öte yandan, bir toparlanma ve boğaların mevcut düşük seviyelerde sıçrama yapması durumunda, aylık S1 ve 24.000 doların üzerinde bir geri kapanış, hızlı bir şekilde yukarı yönde daha fazla alan açabilir. Bu, 28.695 dolara geri dönüş ve bununla birlikte geçen hafta sonundan itibaren hareketin silinmesi anlamına gelir. FED ve BOE, enflasyon üzerindeki tonlarını değiştirerek ve enflasyonu kontrol altında tutması, mükemmel bir iş çıkardıklarını kanıtlayarak piyasaları yatıştırmaya yardımcı olabilir, bu da önümüzdeki hafta 30.000 dolara olası bir dönüş görmeyi tetikleyebilir.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın